Naga Marketsnowa zelandia drogowskazImre Speizer, analityk z Westpac sugeruje, że wczorajsze wzrosty na parze walutowej NZD/USD będące reakcją na wystąpienie Banku Rezerwy Nowej Zelandii powinny być krótkotrwałe. W jego ocenie opór 0,6900 pozostaje kluczowym poziomem w nadchodzącym tygodniu.


Presja sprzedających na parze NZD/USD

Rynki (i my) oczekiwały wczoraj bardziej gołębiego wystąpienia i oceny bieżącej sytuacji przez RBNZ. Choć tak się nie stało możemy uzyskać taki wydźwięk jeszcze na następnych spotkaniach w marcu i maju. Jednak zanim to nastąpi poznamy odczyt PKB za czwarty kwartał, który powinien być znacznie niższy niż prognoza RBNZ, co powinno zwiększyć prawdopodobieństwo na obniżkę głównych stóp procentowych do poziomu 80% (obecnie jest to 50%) – wskazuje Imre Speizer.

Speizer zauważa, że pomijając czynniki krajowe Rezerwa Federalna zachowuje jastrzębi wydźwięk utrzymując tendencję do zacieśniania, w przeciwieństwie do neutralnego RBNZ. To powinno utrzymać presję na dalsze spadki pary walutowej NZD/USD w ciągu najbliższych kilku miesięcy w kierunku 0,6600.

Zobacz również: Niedźwiedzi sentyment na EUR/USD oraz możliwe scenariusze – Scotia i Commerzbank

Wzrosty pary NZD/USD ograniczone przez poziom 0,6900 - Westpactokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here