Naga MarketsForex 4 sliderZwyżka na głównych rynkach zachodnioeuropejskich w dużej części zatarła negatywne nastawienie wykazywane w trakcie poniedziałkowej sesji, co znalazło również pozytywne odbicie na krajowym rynku. Trudno jednoznacznie wskazać źródło wtorkowego optymizmu, zwłaszcza że w stosunku do weekendowych doniesień o potwierdzonych w Europie przypadkach pojawienia się nowej mutacji korona wirusa nie pojawiły się nowe informacje.

Co więcej, odcięcie Wielkie Brytanii od Europy kontynentalnej oraz wprowadzone mocne ograniczenia aktywności gospodarczej wewnątrz kontynentu, i to nie tylko w turystyce, wciąż stanowią zagrożenie dla europejskiej gospodarki. We wtorek wieczorem poinformowano o porozumieniu w sprawie przywrócenia ruchu przez kanał La Manche. W odniesieniu do rynków zachodnioeuropejskich w tle pozostaje jeszcze nie zawarte (chociaż szanse rosną) porozumienie w sprawie umowy handlowej po brexicie. Również patrząc po zachowaniu firm farmaceutycznych nowa mutacja korona wirusa może wymusić przedłużenie badań nad opracowywanymi szczepionkami względem ich skuteczności na nowe mutacje. Zwracamy jednak uwagę, że wtorkowe odreagowanie na głównych spółkach europejskich (MSCI Euro Index) odbywało się przy niższych obrotach. 

Te artykuły również Cię zainteresują
Na krajowym rynku zwyżce poddawała się większość notowanych spółek. Patrząc na zmiany głównych indeksów lepsze nastroje objęły segment największych spółek, gdzie sektorowo mocne zwyżki notowały spółki paliwowe, banki oraz mniej ważące w indeksach energetyka i odzieżówka. Aczkolwiek, co prawda przy podwyższonej zmienności, wzrostowe odreagowanie notuje też ostatnio „wykazujący się” pod względem aktywności rynkowej CDPROJEKT. Zaraz po debiucie gry Cyberpunk 2077 spółka szacowała, że przy wolumenie z przedsprzedaży wynoszącym 8 mln kopii zostały pokryte wydatki inwestycyjne na grę oraz marketingowe (często znacznie większe). Teraz spółka szacuje, ż do 20 grudnia sprzedała 13 mln kopii z uwzględnieniem dokonanych zwrotów, a według średnich prognoz analityków do świąt ta liczba może wzrosnąć do ponad 16 mln kopii. W dzisiejszym kalendarium pojawi się dość duża porcja danych z USA ze wskazaniem na zmianę dochodów i wydatków ludności oraz zamówienia na dobra trwałego użytku. Ma krajowym rynku w ramach comiesięcznego podsumowania sytuacji gospodarczej pojawi się raport z rynku pracy.

Autor: Marcin BrendotaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here