Naga MarketsEksperci z dużych banków inwestycyjnych Bank of America Merrill Lynch (BofAML) oraz Citibank oceniają bieżącą sytuację na głównych parach walutowych oraz wskazują dalszy kierunek dla notowań par AUD/USD, USD/CAD oraz NZD/USD.


BofAML: Byczo na USD/CAD, niedźwiedzio na NZD/USD

Analitycy z Bank of America Merrill Lynch są coraz bardziej nastawieni na spadki na parze NZD/USD, jednocześnie utrzymując nastawienie pro-wzrostowe dla pary USD/CAD. Zaznaczają, że ich ocena opiera się o średnioterminową wycenę i oczekiwania dot. dalszej polityki monetarnej banków centralnych.

Wzrosty na parze USD/CAD są dodatkowo wspierane przez przepływy, pozycję ceny i jej impet, potencjalnie potężny zestaw sygnałów rzadko połączonych razem – napisano w raporcie.

Wzrosty na AUD/USD i USD/CAD oraz spadki na NZD/USD – prognozy dużych banków

Z kolei spadki na NZD/USD są w ocenie ekspertów wspierane przez sezonowość.

Wzrosty na AUD/USD i USD/CAD oraz spadki na NZD/USD – prognozy dużych banków

Citibank: Long na AUD/USD

Zespół analityczny Citibank utrzymuje swoje długie pozycje na AUD/USD, głównie pod wpływem niedawnej deeskalacji napięć handlowych na linii USA – Chiny. Również ostatnie ruchy w indeksie dolara australijskiego wskazują na siłę AUD.

Wzrosła szansa, że chińska gospodarka złapie oddech, co z kolei przyniesie Australii dodatkowy pęd i spodziewamy się wkrótce lepszego odczytu danych. To niewątpliwie szansa na aprecjację dolara australijskiego, który osłabiał w związku z dyskontowaniem przez rynek obniżki stóp procentowych. – wskazano w raporcie.

Zobacz również: Dojdzie do opóźnienia Brexitu, a kurs funta wzrośnie? – oceniają duże banki

Wzrosty na AUD/USD i USD/CAD oraz spadki na NZD/USD – prognozy dużych bankówConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here