Naga MarketsBitcoinI stało się! Nowe wzrosty na rynku kryptowalut od razu pobudziły wyobraźnię analityków. Cena BTC zalicza bowiem najlepszy początek roku od 8 lat. Brian Kelly, założyciel i dyrektor generalny firmy inwestycyjnej BKCM LLC zajmującej się walutami cyfrowymi, uważa jednak, że aprecjacja ta nie musi wcale oznaczać początku kolejnego trendu wzrostowego, podobnego m.in. do tego z 2017 r.


To jeszcze nie czas na nową hossę 

Zamiast tego, uważa on, że obecny wzrost ceny BTC jest kontynuacją jego aprecjacji z 2019 roku. Przypomnijmy, że na przestrzeni minionego roku cena najstarszej z walut wirtualnych wzrosła o ponad 94%. To właśnie m.in. dzięki temu Bitcoin okrzyknięty został najlepszym aktywem dekady. Bank of America Merrill Lynch zwraca uwagę, że pierwsi ludzie, którzy nabyli BTC odnotowali zwrot z inwestycji w wysokości około 90 026 USD za 1 USD inwestycji. Dla porównania, inwestycja o wartości 1 USD na giełdzie przyniosłaby w tym samym czasie zwrot w wysokości zaledwie 3,46 USD.

Wracając jednak do dyrektora generalnego BKCM, uważa on, że cena BTC nie będzie w stanie utrzymać się zbyt długo powyżej bariery 8,8 tys. USD, co uniemożliwia jakiekolwiek działania mające doprowadzić do wzrostu w okolice 10 tys. USD.

Bitcoin zalicza najlepszy początek roku od 8 lat

Spoglądając jednak na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że cena BTC wzrosła od początku roku o ponad 24%. Warto w tym miejscu zwrócić także uwagę, że wskutek tak znacznych wzrostów notowania Bitcoina pokonując linię tendencji spadkowej wybiły górą z trwającej od drugiej połowy czerwca 2019 r. formacji klina zniżkującego, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji w najbliższym czasie.

Zobacz także: Bitcoin powróci w 2020 r. w okolice 20 tys. USD
– cena BTC oczami dyrektora BitPay

Cena BTC najwyżej od listopada 2019 r.
Cena BTC najwyżej od listopada 2019 r.

Biorąc pod uwagę, że tendencje obserwowane na notowaniach wielu altcoinów są w dużej mierze skorelowane z ceną Bitcoina, nie dziwi fakt, iż również one odnotowały w ostatnim czasie wzrosty. To co może dziwić, to zasięgi tych ruchów. Cena Ethereum wzrosła bowiem o ponad 32%, Litecoina o ponad 48%, Bitcoin Casha o ponad 80%, Dasha o ponad 237%, a Bitcoin SV o ponad 370%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKorekta, a potem dalsze wzrosty na rynku akcji, twierdzi Piotrowski z RDM WM
Następny artykułForex: 45,92% klientów Noble Markets zarabiało na walutach w IV kw. 2019 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here