Naga MarketsElon Musk rozkłada ręceAkcje Tesli wzrosły od początku roku o ponad 395 proc. (choć w skrajnym momencie zasięg tej aprecjacji wynosił blisko 492 proc.). Tak znaczne wzrosty sprawiły, że sporo osób uznało to za bańkę i spodziewało się jej rychłego pęknięcia, co miało doprowadzić do znacznej wyprzedaży i spadku cen akcji producenta aut elektrycznych. W rzeczywistości, Tesla stała się jednak dla wielu inwestorów koszmarem i był to koszmar, którego nie przeżyli w ciągu ostatnich pięciu lat.

  • Akcje Tesli wzrosły od początku roku o 395 proc.
  • Inwestorzy, którzy spodziewali się spadów stracili ponad 29 mld USD

Elon Musk wykiwał inwestorów 

Inwestorzy lubią akcje, których notowania stabilnie pną się do góry. W momencie, gdy kurs jakiejś spółki zaczyna jednak rosnąć z ponadprzeciętną dynamiką, pojawiają się komentarze wskazujące, iż prawdopodobnie jest to pompowanie bańki, która prędzej czy później musi pęknąć. Ciężko jednak określić poziom, gdzie aprecjacja dobiegnie końca. O tym jak jest to trudne, w dość brutalny sposób przekonali się Ci, którzy postanowili shortować Teslę.

Według danych S3 Partners, żadna inna inwestycja na spadki jakiejkolwiek spółki nie wypadła gorzej w ciągu ostatnich pięciu lat niż te, które obstawiały zakłady przeciwko producentowi samochodów elektrycznych. Inwestorzy mieli w ten sposób stracić bowiem aż 29,2 miliarda dolarów. Na koniec września, zainteresowanie krótką sprzedażą Tesli wynosiło 57,1 miliona akcji.

Dla porównania, straty wynikające z krótkiej sprzedaży akcji chińskiego giganta internetowego Albaba miały wynieść 10,6 mld dolarów, Apple 7 mld dolarów a Amazona prawie 6 mld dolarów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs eurodolara (EUR/USD) ponownie schodzi poniżej 1,1830. Sytuacja techniczna NZD/USD
Następny artykułBank Millennium: Najprawdopodobniejszym scenariuszem jest brak dywidendy za br.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here