Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleW tym tygodniu gubernator Banku Kanady – Stephen Poloz – zabierał głos w sprawie lokalnej gospodarki podczas konferencji w Charlottetown. Jak zauważa Credit Agricole przemówienie w dużej mierze bazowało na skrypcie z kwietniowego raportu polityki pieniężnej, w którym BoC wyraźnie wskazywał jak niskie jest prawdopodobieństwo dalszego luzowania polityki w najbliższej przyszłości. Pan Poloz wspominał jednocześnie, że zgodnie z prognozami wzrost gospodarczy w pierwszym kwartale był silnie wypłaszczony, okres od kwietnia do czerwca powinien przynieść jednak pozytywne zmiany. W drugiej połowie 2015 Bank Kanady spodziewa się natomiast wystrzału dynamiki zdecydowanie powyżej dotychczasowych prognoz na poziomie 1.8%.

Ostatecznie Bank Kanady liczy na to, że gospodarka zacznie działać na pełnych obrotach do końca 2016 roku – w tym samym momencie optymalne poziomy 2% powinna osiągnąć również inflacja. Kanadyjczycy są jednak uzależnieni od tego co dzieje się w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli w USA nie będziemy widzieli zdecydowanej poprawy koniunktury po słabym pierwszym kwartale 2015, wtedy w Kanadzie ruchy również będą ograniczone.

USDCADDaily.png 21.05

Analitycy Credit Agricole są przekonani, że kondycja kanadyjskiej ekonomii będzie poprawiała się w cieniu amerykańskiej. Dodając do tego różnicę pomiędzy stopami procentowymi, która w przyszłości będzie się jedynie zwiększała, USD/CAD powinien kontynuować dotychczasowe ruchy wzrostowe. FED jest bowiem coraz bliższy rozpoczęcia podwyżek stóp procentowych, Bank Kanady stosuje natomiast dostosowawczą politykę pieniężną tnąc stopy. Warto jednocześnie zauważyć, że CAD ma tendencję do poruszania się odwrotnie niż wskazuje sentyment do ryzyka. Efekt ten będzie jednak coraz mniej odczuwalny wraz z zacieśnianiem się globalnych rynków finansowych przed pierwszą podwyżką FED.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here