Wzrostowy początek Black Week na GPW! Analiza akcji: Polimex Mostostal, Rainbow Tours, Mercator MedicalPoniedziałkowa sesja na GPW przebiega pod znakiem umiarkowanej zmienności. Główne indeksy na GPW po blisko godzinie od rozpoczęcia sesji zyskują na wartości. WIG20 zyskuje 0,9%, WIG 0,7%, mWig40 jest 0,1% na plusie, a sWIG80 zyskuje 0,3%. Najlepiej radzą sobie walory Pepco, które zyskują 8,72%.

  • Umiarkowane wzrosty na GPW na początku poniedziałkowej sesji na Giełdzie Papierów Wartościowych.
  • W gronie komponentów Wig20, najsłabiej radzi sobie mBank (-1,25%).

Nagranie z samego otwarcia poniedziałkowych notowań, można obejrzeć powyżej. Cykl nagrań “Przegląd najciekawszych komunikatów giełdowych” oraz “Otwarcie GPW” odbywa się codziennie, od godziny 8:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic. Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki.W programie były analizowane notowania giełdowe następujących podmiotów: Polimex Mostostal, Rainbow Tours, Mercator Medical.

Kurs Wig20 nieznacznie zyskuje na wartości!

Z grona komponentów WIG20, po godzinie od otwarcia sesji najlepiej radzą sobie akcje Pepco które zyskują (+8,72%), mBank z kolei najsłabiej – kurs traci aż 1,25%.

Dalsza część artykułu pod filmem
Notowania akcji z WIG20 po blisko godzinie poniedziałkowej sesji
Notowania akcji z WIG20 po blisko godzinie poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Walory PKN Orlen z największym obrotem na giełdzie

Po godzinie handlu, największe obroty odnotowano na walorach PKN Orlen, najmocniej rosną akcje Adiuvo, a spadają akcje Airway.

Najwyższe obroty, wzrosty, spadki na początku sesji
Najwyższe obroty, wzrosty, spadki na początku sesji. Źródło: stooq.pl

exante logoPartnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku. 

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Zajmuje się rynkiem akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych. Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.