Naga MarketsZysk netto Grupy w 2017 roku wyniósł 213,6 mln zł, co oznacza wzrost o 41% rok do roku. W okresie czwartego kwartału ub r. otwarto łącznie 57 sklepów.

W 2017 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Dino sięgnęły 4 515,9 mln zł i były o 34% większe niż rok temu.  Na koniec grudnia, sieć Dino liczyła 775 sklepów, o 147 sklepów więcej w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. Równocześnie Dino Polska miała zabezpieczonych 495 lokalizacji pod budowę nowych marketów. Nakłady inwestycyjne Grupy w 2017 roku wyniosły 457 mln zł.

„Rośniemy dynamicznie, szybciej niż rynek, zachowując przy tym stabilną, dobrą rentowność. W 2017 roku wypracowaliśmy bardzo dobre wyniki i znacznie zwiększyliśmy skalę działania co plasuje nas w czołówce spółek handlowych pod względem tempa rozwoju. Otworzyliśmy w minionym roku rekordową liczbę nowych sklepów: 147. Nasza sprzedaż like for like w istniejącej sieci sklepów na koniec roku jak i kwartalnie utrzymuje się na wysokim, dwucyfrowym poziomie. Zwiększamy także liczbę zabezpieczonych lokalizacji pod otwarcia kolejnych supermarketów. Chcemy kontynuować rozwój poprzez uruchamianie własnych placówek. Widzimy wciąż duże możliwości zagęszczania sieci na terenach, na których jesteśmy obecni oraz ekspansji w nowych regionach Polski. W 2018 roku chcielibyśmy przekroczyć ubiegłoroczną liczbę nowych otwarć” – powiedział prezes zarządu Dino Polska S.A.

Dino Polska, D1

Kurs Dino na otwarciu sesji wystrzelił w górę i znalazł się na szczycie historycznym, w kolejnych godzinach sesji, jednak optymizm osłabł i kurs przetestował od góry poziom 90 zł. Najbliższe wsparcie z interwału dziennego przy 88,20 zł.


Cognor

Skonsolidowane przychody Cognor Holding za 2017 r. wyniosły 1,8 mld zł (+30% r/r.), zysk operacyjny osiągnął poziom 99 mln zł (+67% r/r.), a EBITDA wyniosła 141 mln zł (+43% r/r). Zysk netto wyniósł aż 50 mln zł, wobec 4 mln zł przed rokiem.

„Wyniki w minionym roku były bardzo satysfakcjonujące i to mimo konieczności obsługi wysoko oprocentowanego zadłużenia obligacyjnego. Na poziomie cash flow widać, jakim obciążeniem są koszty finansowe. Ujemne przepływy z działalności finansowej wyniknęły między innymi z obsługi oprocentowania w kwocie 51 milionów złotych. Biorąc pod uwagę wysokość długu to przy obecnej jakości naszego bilansu kwota wydatków na obsługę zadłużenia powinna być decydowanie niższa, stąd nasze konsekwentne dążenie do zamiany źródeł finansowania na tańsze” – powiedział Krzysztof Zoła, dyrektor finansowy Cognora.

Dzięki dobrym wynikom wypracowanym w 2017 roku spółka będzie mogła zmniejszyć dług, zaciągnięty w celu refinansowania wysoko oprocentowanych obligacji. Jest to strategiczny cel na najbliższe tygodnie.

Cognor D1

Po wynikach kurs spółki wybił się górą z trójkąta symetrycznego i znalazł się najwyżej od maja ubiegłego roku. Utrzymanie pozytywnego sentymentu do końca sesji będzie ważnym elementem w kolejnych dniach, kluczowa strefa wsparcia to 1,60 i ubiegłotygodniowe minima.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCarney (FSB): BTC nie stanowi zagrożenia dla globalnej stabilności finansowej
Następny artykułPrzegląd rynku kryptowalut – co z dalszymi wzrostami?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here