Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) wzrośnie do 4,05. Większe zainteresowanie frankiem i jenemWtorek przynosi wzrost zainteresowania dolarem, oraz bezpiecznymi CHF i JPY – to pokłosie zwrotu sytuacji w końcówce notowań na Wall Street. S&P500 miał niewiele do naruszenia szczytu sprzed miesiąca, ale ostatecznie zakończył handel spadkami. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Rynek znalazł sobie pretekst do korekty
  • USA skrytykowały Chiny za ich roszczenia na Morzu Południowochińskim
  • W nocy zostały opublikowane solidne dane z Chin
  • USD/PLN z szansą na odreagowanie w kierunku 4,05 zł

Piątkowy szczyt UE wpłynie na sentyment względem euro

Gorszy sentyment to wynik przeważenia obaw związanych z szybkim rozprzestrzenianiem się COVID-19 w USA – wczoraj Kalifornia podała, że zamyka bary, kina, restauracje i inne obiekty użyteczności publicznej, co odebrano jako sygnał mogący uderzyć w obserwowane ożywienie gospodarki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chociaż, czy taki ruch jest zaskoczeniem? Raczej rynek znalazł sobie pretekst do korekty. Podobnie można podejść do informacji o tym, że USA skrytykowały Chiny za ich roszczenia na Morzu Południowochińskim, co zdaniem obserwatorów może doprowadzić do dalszego ochłodzenia relacji (ale nie ich radykalizacji) – powiedział analityk BOŚ.

W nocy zostały opublikowane solidne dane z Chin – wprawdzie nadwyżka w handlu zagranicznym zmalała w czerwcu do 46,2 mld USD, to jednak kluczowa jest struktura tych danych – eksport wzrósł o 0,5 proc. r/r, a import o 2,7 proc. r/r podczas, gdy oczekiwano spadków w obu kategoriach.

Rano napłynęły dane z Wielkiej Brytanii (miesięczny PKB, oraz dynamika produkcji przemysłowej), oraz z Niemiec (inflacja CPI), ale były one zgodne z rynkowymi szacunkami. Dzisiaj uwagę przykują jeszcze – indeks ZEW z Niemiec , inflacja CPI z USA, oraz spekulacje związane ze szczytem Unii Europejskiej w drugiej połowie tygodnia – dodał.

Para EUR/USD systematycznie wzrasta i ma przed sobą serię oporów. Dla euro jesteśmy w ciekawym momencie przed szczytem UE w piątek, na którym będzie omawiany program pomocowy. Istnieje ryzyko, że porozumienia nie uda się osiągnąć od razu, co może dać pretekst do spadków pary EUR/USD. Tymczasem USD/PLN posiada wsparcie w okolicach 3,93. Jeżeli przebijemy opór 3,97 to powinno napędzić to dalsze wzrosty w kierunku 4,05 – zauważył.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here