Naga Marketsmoscow-exchange-wideMoscow Exchange notuje wzrost średniego dziennego wolumenu na rynku FX w styczniu 2016 roku o 9,2%, w porównaniu do miesiąca poprzedzającego.


[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Dostęp do rynku spot oferuje broker Admiral Markets[/pullquote]

Jest to największa platforma wymiany dla walut, akcji czy instrumentów pochodnych w Federacji Rosyjskiej. Średni dzienny wolumen na rynku FX wyniósł 1,54 tryliona rubli, co w porównaniu do grudnia daje wzrost o 9,22%. Średni dzienny wolumen w tych miesiącach jest atrakcyjnym do porównań z uwagi na różną liczbę dni handlowych w obu miesiącach, co bezpośrednio wiąże się z okresem świątecznym.

Łączny wolumen obrotu na rynku FX wyniósł w styczniu 27,7 tryliona rubli i zmniejszył się o 10,4% w stosunku miesiąc do miesiąca, ale za to wzrósł aż o 93,3% w stosunku rok do roku.

Wolumen transakcji spot oraz swap przedstawia poniższe zestawienie:volumen-moex

Warto także dodać o sporym spadku jaki został zanotowany na jednej z par walutowych. Otóż obrót chińkiego juana kwotowanego do rubla (CNY/RUB) spadł w styczniu aż o 39,9% w porównaniu do grudnia 2015. Patrząc na liczby odpowiednio było to 61,7 mld rubli w styczniu i 102,7 mld rubli w grudniu 2015.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here