Naga MarketsMoneta euro na tle jednego dolaraDolar amerykański nie może zaliczyć ostatnich tygodni do udanych. Mimo, że dziś jest on najsilniejszą spośród walut grupy G8, to w perspektywie ostatniego miesiąca a nawet i roku umacniał się nieznacznie jedynie w stosunku do jena japońskiego. Fakt ten sprawiał, że kurs euro wzrósł od 31 marca br. o niemal 5 centów, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od marca 2020 r. aprecjacji do niemal 16 centów, a ekonomiści MUFG uważają, że presja na spadek wartości dolara wciąż rośnie.

EURUSD Daily

Dolar amerykański spadnie jeszcze niżej 

Ekonomiści Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), jednej z największych grup finansowo-bankowych na świecie wskazują, że presja na spadek wartości dolara amerykańskiego wciąż rośnie. W ich ocenie kluczowym elementem jest tu wzrost wartości chińskiego juana.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Dolar amerykański przesuwa się w dół z kilkoma kluczowymi wydarzeniami wskazującymi na dalsze osłabienie w krótkim terminie – wskazali ekonomiści, według których wzrost notowań chińskiego juana jest kluczowym elementem zarówno odwrotu dolara obserwowanego do tej pory, jak i oczekiwań, że nastąpią dalsze jego spadki.

Eksperci zwracają uwagę, że silniejsza chińska waluta pomoże złagodzić wpływ wyższych cen surowców na inflację w gospodarce krajowej. Aprcjacja juana będzie miała również ważne implikacje dla dolara.

Zauważają oni również, że aprecjacja juana miałaby znaczący wpływ na inne światowe banki centralne, w tym Europejski Bank Centralny (ECB). Silniejszy juan zmniejszyłby bowiem presję na wzrost indeksu ważonego handlem euro, a także złagodziłby obawy EBC dotyczące zaostrzenia warunków finansowych. Silny juan pomógłby także chronić konkurencyjność Niemiec na kluczowym chińskim rynku.

Silniejsza chińska waluta zwiększyłaby zatem tolerancję na wzrost notowań euro względem dolara amerykańskiego (EUR/USD).

Pro-spadkowy pogląd na dolara podzielą także ekonomiści Nomura, którzy dostrzegają, iż poprawa kondycji światowej gospodarki prawdopodobnie zwiększy apetyt na ryzyko, co z kolei będzie będzie wywierało presję na amerykańskiej walucie. Wskazują oni także, że nawet fundusze hedgingowe zwiększyły sprzedaż dolara w poszukiwaniu wyższych rentowności.

W tym kontekście dolar będzie raczej pozostawał pod presją, jeśli realne stopy procentowe pozostaną na bardzo niskim poziomie. TD Securities zauważa, że bez większych zmian w realnych stopach procentowych nie będzie katalizatora dla trwałego odwrócenia trendu dolara.

invest

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co to jest blik | plus500 jak założyć konto | biomed lublin akcje | kurs lpp | indeks dax | notowania gpw | RSI | jak kupić amerykańskie akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWIG20 na dobrej drodze – analiza techniczna polskiego indeksu
Następny artykułMentzen: Bardzo żałuję, że nie zainwestowałem w dogecoina
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here