Naga MarketsO godzinie 11:00 Eurostat opublikował dane dotyczące produkcji przemysłowej w strefie euro za listopad 2017 r. Odczyt zarówno w ujęciu miesięcznym jak i rocznym wskazuje na zwiększenie wartości produktu wytwarzanego przez producentów.

W stosunku do miesiąca poprzedzającego listopad, produkcja przemysłowa zwiększyła się o 1% przy prognozie na poziomie 0,8%, oraz dwukrotnie zrewidowanym w górę poprzednim odczycie +0,4%.

Patrząc na dane w stosunku rok do roku widać, że są one lepsze od prognoz (3%), wypadły bowiem na poziomie 3,2%. Jednak poprzedni odczyt był wyższy, przed rewizją 3,7%, a po rewizji 3,9%.

Brak wpływu na EURUSD

Pierwsze 15 minut po publikacji omawianych wyżej danych nie wpłynęły znacząco na zmienność głównej pary walutowej. Kilku-pipsowy ruch koryguje wzrostową świecę z godziny 10-tej.

W szerszej perspektywie wydaje się, że jest szansa na kontynuację spadków. Wczoraj bowiem na wykresie dziennym uformował się świeca z długim górnym knotem testująca poziom 1.1960. Najbliższym celem przy scenariuszu spadkowym będzie linia trendu biegnąca od minimów z listopada 2017 r.

Handel na analizowanym instrumencie umożliwia broker XM, któremu zaufało już ponad milion klientów na całym świecie >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here