Naga MarketsZłoto, gold, XAUUSD, comparicOstatnie dane pokazały siłę odbicia fizycznego popytu na złoto, zwłaszcza w Indiach i Chinach. Jednak stratedzy z Capital Economics uważają, że nie stwarza to dużego zagrożenia dla ich prognoz dotyczących spadku ceny żółtego kruszcu w tym roku do poziomu 1600 USD za uncję. Notowania XAU/USD przerwały w piątek trzy tygodnie wzrostów z rzędu zamykając się na poziomie 1771 USD.

  • Cena złota spadnie do 1600 dolarów za uncję do końca tego roku
  • Niedawny wzrost popytu jest raczej objawem niższej ceny złota niż powodem do przypuszczenia, że ​​cena znowu wzrośnie
  • Wzrost długoterminowych realnych rentowności w USA powróci, co zwiększy alternatywny koszt trzymania złota
  • Ceny złota i srebra będą spadać w 2021 r. Słabnie popyt inwestycyjny

Analiza cen złota: Trzy powody, dla których popyt nie powstrzyma spadku XAU/USD – CE

Popyt konsumencki na złoto był historycznie silny po okresie spadków cen, co odzwierciedla bardziej wrażliwy na ceny charakter tych zakupów. W rezultacie popyt na złoto reaguje na zmiany ceny (często powodowane przez czynniki zewnętrzne) w znacznie większym stopniu niż cena złota na zmiany popytu konsumenckiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niedawny wzrost popytu jest raczej objawem niższej ceny złota niż powodem do przypuszczenia, że ​​cena znowu wzrośnie. Wydaje się, że część wzrostu importu złota w Indiach w marcu wynika raczej z przejściowych czynników, które powinny zanikać, a nie z długoterminowych zmian – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów import mógł zostać wzmocniony przez sezonowe gromadzenie zapasów i opóźnione zakupy z poprzednich miesięcy, biorąc pod uwagę oczekiwania na obniżkę ceł importowych na złoto, o której poinformowano w lutym.

W każdym razie utrzymujący się lockdown w Indiach prawdopodobnie obniży popyt na złoto w najbliższej perspektywie – dodano.

Dwa inne czynniki, a mianowicie realne rentowności w USA i dolar amerykański, są znacznie ważniejszymi czynnikami wpływającymi na cenę złota. Analitycy spodziewają się, że oba będą miały wpływ na cenę złota w ciągu najbliższego roku.

Uważamy, że niedawny wzrost długoterminowych realnych rentowności w USA powróci wkrótce, co zwiększy alternatywny koszt trzymania złota. W międzyczasie spodziewamy się również, że silniejszy dolar spowoduje, że złoto będzie droższe dla inwestorów spoza USA, co zmniejszy jego atrakcyjność – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq | bitcoin era | dyskusja na temat kursu btc | cena dolara online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here