Naga MarketsSztabki złota Cena złotaNotowania złota wyszły z korekty spadkowej w kwietniu 2021 roku i są na dobrej drodze do ponownego przetestowania tegorocznego szczytu 1959 USD za uncję. Istnieją trzy główne czynniki, które spowodują dalszy wzrost cen żółtego kruszcu, uważają analitycy z DBS Banku. Z kolei w ocenie ekspertów z OCBC Banku, przebicie bariery 1900 USD zwiększa szansę na dalszy wzrost w kierunku 2000 USD. Kurs XAU/USD oscyluje w poniedziałek w okolicach 1906 USD.

  • Złoto jest nadal dobrym zabezpieczeniem w niepewnych czasach i bardziej atrakcyjną klasą aktywów od obligacji skarbowych
  • Biżuteria, technologia i długoterminowe oszczędności łącznie stanowią ponad 90% całkowitego popytu na złoto
  • Słaby odczyt w sektorze pozarolniczym (NFP) w ten piątek może podnieść ceny złota do poziomu 1975 USD
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs złota (XAU/USD) wzrośnie do 2000 USD za uncję do końca 2021 roku – DBS

Amerykańskie obligacje skarbowe z płatnościami odsetkowymi powiązanymi z inflacją (TIPS) nadal oscylują na obszarze ujemnej rentowności. Ujemne rzeczywiste zyski wskazują na stratę na gwarantowanym kapitale i tym samym sprawiają, że złoto jest bardziej atrakcyjną klasą aktywów jako forma inwestycji – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czynniki, które mogą wpłynąć na wzrost cen złota, obejmują:

  • Ujemne realne rentowności obligacji skarbowych;
  • Ożywienie globalnego popytu;
  • Złoto pozostaje dobrym zabezpieczeniem w niepewnych czasach i stanowi dobrą alternatywę dla dywersyfikacji portfela aktywów.

Złoto ma różnorodne zastosowania, w biżuterii, technologii, w bankach centralnych i jako forma inwestycji. Eksperci oczekują, że popyt w tych trzech segmentach wzrośnie w 2021 r., biorąc pod uwagę ożywienie gospodarcze i rosnące dochody, które często wiążą się z wyższym popytem na biżuterię, technologię i długoterminowe oszczędności.

Te trzy segmenty łącznie stanowią ponad 90% całkowitego popytu na złoto – podkreślono.

Analitycy zrewidowali w dół prognozę dotyczącą złota na koniec roku 2021 do 2000 USD za uncję, biorąc pod uwagę prognozę wyższego dochodu z obligacji i opóźniony moment osiągnięcia szczytu na notowaniach dolara o jeden kwartał.

Pomimo ostatniej korekty cen na złocie, żółty metal pozostaje dobrym zabezpieczeniem w niepewnych czasach i jest dobrą strategią dywersyfikacji mającą na celu zmniejszenie zmienności aktywów w portfelu – dodano.

Analiza cen złota: XAU/USD ma wciąż potencjał do wzrostu – OCBC

Notowania złota zamknęły się powyżej 1900 USD po raz pierwszy od pierwszego tygodnia stycznia. Wraz z przebiciem XAU/USD powyżej poziomu 1900 USD można zaobserwować wyraźny wzrost popytu na metale szlachetne, zauważają eksperci z OCBC Banku.

invest

Złoto ostatecznie zamknęło się powyżej 1900 USD za uncję po raz pierwszy od początku roku i uważamy, że może to zwiastować dalszy wzrost cen – wskazano w raporcie.

Rosnące ceny złota zostały wsparte rozmowami o kolejnym bodźcu fiskalnym ze strony administracji Bidena w wysokości 6 bilionów dolarów na rok obrotowy 2022.

Słaby odczyt w sektorze pozarolniczym (NFP) w ten piątek może podnieść ceny złota do poziomu 1975 USD – podsumowano.

[adotate group=”56″]

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje lotos | notowania playway | enea notowania | tickmill | dolar kurs online | orange akcje | wiadomości kryptowaluty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here