Naga Markets

Brama Brandenburg BerlinW środę inwestorzy z Europy oczekiwali danych na niemiecki rynek, które pokazał mogą jak wygląda aktualny odczyt PKB oraz zaufania konsumentów. Według raportów Federalnego Urzędu Statystycznego Destatis oraz GfK – zarówno PK jak i zaufanie konsumentów wzrosło w I kwartale. Komentarz ekonomistów mi jednak, że klimat konsumencki nieco się poprawił ale nastroje konsumenckie są nadal na rekordowo niskim poziomie.

  • W środę rano opublikowane zostały dane dla niemieckiej gospodarki
  • Dane dotyczyły PKB kraju oraz zaufania konsumentów
  • Według nich, oba wskaźniki poprawiły się w I kw. tego roku
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Niemcy: PKB wzrósł o 4% w ujęciu rocznym

Według porannego raportu, jaki sporządził i udostępnił Federalny Urząd Statystyczny Destatis produkt krajowy brutto (PKB) Niemiec, skorygowany o zmiany cen, sezonowe i kalendarzowe, wzrósł o 0,2% w pierwszym kwartale 2022 roku w porównaniu do poprzedniego okresu trzymiesięcznego.Po skorygowaniu o ceny, PKB wzrósł o 4% w ujęciu rocznym w pierwszych trzech miesiącach 2022 roku. Niemiecka gospodarka skurczyła się o 0,9% w porównaniu z czwartym kwartałem 2019 roku, ostatnim pełnym trymestrem przed rozpoczęciem pandemii COVID-19.

wykres Kurs indeksu DAX 25.05.2022
Kurs indeksu DAX 25.05.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Tymczasem jak podałinstytut badań rynkowych GfK zaufanie konsumentów w Niemczech relatywnie poprawiło się w maju, po tym jak w poprzednim miesiącu było rekordowo niskie, natomiast prognoza na czerwiec wzrosła o 0,6 punktu w ujęciu miesięcznym i wyniosła 26 punktów ujemnych.

Idąc dalej wskaźnik oczekiwań gospodarczych wzrósł nieznacznie w maju o 7,1 punktu, osiągając wartość ujemną 9,3 punktu. Tymczasem oczekiwania dotyczące dochodów “nieco się poprawiły” – czytamy w raporcie. Wskaźnik ten wzrósł o 7,6 punktu, osiągając wartość ujemną 23,7 punktu. Skłonność do zakupów praktycznie nie zmieniła się w stosunku do poprzedniego miesiąca – wskaźnik spadł jedynie o 0,5 pkt. do obecnej ujemnej wartości 11,1 pkt. Jak wyjaśniają eksperci: “Chociaż oznacza to, że klimat konsumencki nieco się poprawił, nastroje konsumenckie są nadal na rekordowo niskim poziomie.

Autor poleca również:

NED

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułVivid Games miało 50 tys. zł zysku netto, 1,05 mln zł EBITDA w I kw. 2022 r.
Następny artykułOto dlaczego ten miliarder wciąż kibicuje Bitcoinowi (BTC)
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here