Naga MarketsAkcje QuantumCTek wzrosły o 924% podczas swojego IPOChińska giełda o łącznej kapitalizacji ponad 9 bilionów dolarów odżywa po kryzysie z początku roku. Jednym z dowodów na poprawę nastrojów jest prawie 10-krotny wzrost wartości akcji QuantumCTek, podczas ich czwartkowego debiutu.

  • Chińska spółka przebiła poprzedni rekord wzrostu cen akcji podczas IPO o ponad 300 p.p.
  • QuantumCTek zajmuje się rozwijaniem technologii kryptografii kwantowej.
  • Indeks Shanghai Composite osiągnął największą wartość od lutego 2018 roku.

Chińska odpowiedź na Nasdaq

QuantumCTek, zajmujący się rozwojem produktów służących do zabezpieczania informacji, zamknęła się 924% powyżej swojej ceny emisyjnej 5,18 dolara na chińskiej giełdzie STAR.

Taki wynik oznaczał przekroczenie poprzedniego rekordu 614% pierwszego dnia, osiągnięty we wtorek przez Tinavi Medical Technologies. W środę akcje Geovis Technology zdrożały o 438% podczas swojego debiutu.

Założona w 2009 roku firma QuantumCTek posiada niezależne prawa własności intelektualnej do technologii kryptografii kwantowej, a jej klientami są, zgodnie z prospektem emisyjnym, twórcy sieci i integratorzy systemów.

Giełda STAR, która będzie obchodzić swoje pierwsze urodziny jeszcze w tym miesiącu, jest odpowiedzią na amerykański Nasdaq. Jej celem jest umożliwienie chińskim startupom technologicznym bycie notowanym na rodzimej giełdzie, co ma doprowadzić do szybszego rozwoju chińskich innowacji.

Zobacz również: Kurs dolara (USD) słabnie. Próby przerwania marazmu

STAR nie ma żadnych ograniczeń co do ruchów cenowych dla pierwszych pięciu dni handlu akcjami. Dla reszty rynku chińskiego istnieje 44% limit w pierwszym dniu i 10% po nim.

Wartość Shanghai Composite wzrosła o 16,51% w ciągu 10 ostatnich dni

Jak podaje Bloomberg, gwałtowny handel wynika z szybkiego wzrostu wolumenu akcji i cen w Chinach. Od 30 czerwca wartość rynku wzrosła o ponad 1 bilion dolarów, przewyższając zyski w innych częściach świata, a finansowanie marży chińskich inwestorów rośnie w najszybszym tempie od 2015 roku.

Chińskie akcje zwiększyły zyski w czwartek, a indeks Shanghai Composite wzrósł o 1,4% do najwyższego od lutego 2018 roku.

Wykres przedstawiający zmianę wartości indeksu Shanghai Composite w ciągu ostatnich 10 dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here