Naga MarketsBanknoty euro oraz dolaryBieżący tydzień coraz dobitniej nakreśla słabość amerykańskiego dolara. Wczoraj notowania FUSD zeszły chwilowo do okolic 92 pkt., czyli do nowych tegorocznych minimów.

Notowania FUSD zeszły chwilowo do okolic 92 pkt.

Dolar stracił na wartości w relacji do głównych globalnych walut. Notowania eurodolara wczoraj poszybowały w górę do prawie 1,1965 i dopiero pod koniec sesji oddały część tych wzrostów. Tak czy inaczej, wzrost notowań tej pary walutowej ponad 1,1915 oznacza wybicie się na najwyższe poziomy od maja 2018 roku, czyli od ponad dwóch lat.

Jeszcze bardziej dobitnie słabość dolara pokazuje wykres wartości tej waluty w relacji do szwajcarskiego franka. Notowania USD/CHF znalazły się dzisiaj w okolicach 0,9020, co oznacza najniższe poziomy od stycznia 2015 roku. Niemniej, warto przy tej okazji wspomnieć, że frank w ostatnich miesiącach jest atrakcyjnym dodatkiem do portfela dla wielu inwestorów ze względu na swój status bezpiecznej przystani.

W relacji do dolara dobrze radzi sobie nawet brytyjski funt, targany niepewnościami związanymi z Brexitem. Kurs GBP/USD wczoraj przekroczył poziom 1,32, niewidziany na tym rynku od stycznia br.

Dzisiaj rano wartość dolara już nie kontynuuje spadków, ale do optymizmu na tym rynku daleko. Notowania FUSD poruszają się w okolicach wczorajszego zamknięcia, a cały dzień na rynku prawdopodobnie upłynie pod znakiem wyczekiwania na minutes Fed.

Notowania FUSD – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here