Naga MarketsBitcoin (BTC) w trwającym rajdzie wzrostowym rozpędził się zbyt mocno? Takie wnioski sugerujący analitycy JPMorgan Chase, którzy zauważają podobieństwo wzrostów do ruchu z 2018 roku, który zakończył się załamaniem rynku.

W piątkowej nocie, stratedzy JPMorgan Chase, w tym Nikolaos Panigirtzoglou zwracają uwagę, że gdyby potraktować BTC jako towar i obliczyć “koszt produkcji” z wykorzystaniem danych wejściowych (szacowanej mocy obliczeniowej, kosztu energii elektrycznej oraz wydajności energetycznej sprzętu), najstarsza kryptowaluta przekroczyłaby swoją “rzeczywistą wartość”.

Bitcoin spadnie tak jak w 2017 roku?

Nota z JPMorgan Chase może nieco zmartwić byczo nastawionych do Bitcoina, jak czytamy: “W ciągu ostatnich kilku dni rzeczywista cena przesunęła się gwałtownie ponad koszt krańcowy.”

“Ta rozbieżność między aktualną ceną a rzeczywistą wartością nosi znamiona impulsu wzrostowego, który wystąpił pod koniec 2017 r., a wówczas rozbieżność ta została rozwiązana głównie przez obniżenie cen” – napisano w nocie.

Czy jednak faktycznie Bitcoin zaraz będzie zniżkował? O tym nie są przekonani stratedzy z JPMorgan Chase, jak bowiem sami zauważają „określenie wartości rzeczywistej / uczciwej dla dowolnej kryptowaluty jest wyraźnie trudne”.

Warto dodać, że poglądy na temat wartości rzeczywistej Bitcoina różnią się w zależności od badaczy tematu. Niektórzy twierdzą, że kryptowaluty nie mają żadnej fundamentalnej wartości, natomiast inni określają jej rzeczywistą wartość znacznie powyżej obecnych cen.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs Bitcoina (BTC) wzrósł od dołka o prawie 170%

Notowania Bitcoina do dolara (dane z giełdy Coinbase) umacniają się w tym roku, a od dna trendu spadkowego zyskały już blisko 170%. W trakcie ostatnich trzech tygodni wzrostów z rzędu, kurs pokonał maksima z września 2018 roku. Kolejny cel stanowić może szczyt z lipca 2018 roku blisko 8500 USD.

Jednak wzrost notowań z podobnych poziomów w roku 2017 był znacznie silniejszy, cena umocniła się bowiem o ponad 460%. Wtedy też wystąpiła formacja “Boom and Bust” składająca się z silnego wzrostu (boom) oraz następującego po nim spadku (bust).

Zobacz też: Justin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 20 – 24 maja 2019

Kurs Bitcoina do dolara (BTC/USD) - wykres tygodniowy - 20 maja 2019
Kurs Bitcoina do dolara (BTC/USD) – wykres tygodniowy – 20 maja 2019


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here