Naga Markets

Kurs euro (EUR/USD) rośnie, co martwi Europejski Bank Centralny (EBC)Kurs euro znalazł się wczoraj ponad poziomem 1,20 USD, a tak wysokie poziomy cenowe obserwowaliśmy ostatnio w maju 2018 roku. Umocnienie wspólnej waluty stanowi kolejne wyzwanie dla Europejskiego Banku Centralnego (EBC), który ponadto musi mierzyć się ze spadającą inflacją i słabnącym ożywieniem gospodarczym.

  • Notowania euro wpływają na politykę pieniężną EBC
  • Poziom 1,20 na EUR/USD to coś w rodzaju czerwonej linii
  • Na wykresie dziennym Eurodolara uformował się niedźwiedzi pin bar

Kurs euro do dolara istotny dla EBC

Wczoraj wieczorem podczas konferencji internetowej, główny ekonomista EBC Philip Lane powiedział, że kurs euro do dolara ma znaczenie.
– Jeśli istnieją siły poruszające kurs euro do dolara, ma to wpływ na nasze globalne i europejskie prognozy, a to z kolei wpływa na naszą politykę pieniężną – powiedział Lane.Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Wzrost notowań euro po części wiąże się z osłabieniem dolara, który istotnie traci także w stosunku do innych ważnych walut. Silne euro nie sprzyja jednak krajom wspólnoty walutowej, które są relatywnie mocno uzależnione od eksportu. Zmniejsza to bowiem konkurencyjność eksportu i obniża wzrost cen przez tańszy import.

– Poziom 1,20 ​​dolara za euro to coś w rodzaju czerwonej linii. W tej chwili EBC nie mógłby zrobić zbyt wiele, poza próbą osłabienia waluty, podkreślając utrzymującą się niepewność gospodarczą, jednocześnie pozostawiając otwarte drzwi do dalszego wzrostu skupu aktywów w dalszej części roku – powiedziała Katharina Utermoehl, ekonomistka Allianz SE.

Niedźwiedzi pin bar na EUR/USD

Kurs euro podczas wczorajszej sesji przetestował okrągły poziom 1,20 USD. Jednakże, zyski zostały następnie oddane, a dzień zakończył się z powrotem pod strefą oporu przy 1,1930.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
Kurs euro do dolara – wykres dzienny

W rezultacie omówionej wyżej akcji cenowej powstał niedźwiedzi pin bar. Zwykle formacja ta wskazuje na potencjał do spadków. Może się zatem okazać, że Eurodolar będzie kierował się do strefy w pobliżu 1,1800. Należy jednak mieć na uwadze, że jest to pin bar przeciwny do panującego trendu, a zatem jego wartość prognostyczna jest niższa niż w przypadku formacji kontynuacji.

Autor poleca również:

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here