Naga MarketsPozytywne doniesriea nt. szczepionek przeciw koronawirusowi oraz nominacja byłej prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej Janet Yellen na stanowisko sekretarza skarbu w rządzie Joe Bidena zwiększyły optymizm na rynkach finansowych obciążając tym samym uważanego za bezpieczną przystań w czasach kryzysu dolara amerykańskiego.

  • Dolar amerykański osłabia się w relacji do wszystkich pozostałych w walut grupy G8
  • Kurs euro wzrósł do 1,19 USD

Dolar amerykański najsłabszą walutą G8 w listopadzie

Biorąc pod uwagę zmienność na notowaniach popularnych walut zauważymy, że dolar amerykański osłabia się w listopadzie w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Jego największą deprecjację dostrzec można wobec dolarów australijskiego i nowozelandzkiego.Nieco mniejsze wzrosty notuje także funt szterling, dolar kanadyjski oraz euro.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: finviz.com

Kurs euro w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że rynek ten utrzymuje się od dłuższego czasu w przedziale między 1,16 a 1,20 USD. Wskutek ostatnich wzrostów dotarł on w okolice technicznego oporu będącego górnym ograniczeniem tej konsolidacji, gdzie dziś przed południem pojawiła się niewielka reakcja podażowa.

EURUSD Daily

Analitycy walutowi Rabobank zwracają uwagę, że nieskuteczne próby pokonania obecnie testowanego oporu na notowaniach EUR/USD zbiegają się w czasie z czynnikami mogącymi przyczynić się do osłabienia wspólnej waluty.

Olli Rehn, który we władzach Europejskiego Banku Centralnego zasiada z racji pełnienia funkcji prezesa banku centralnego Finlandii skrytykował bowiem impas UE w sprawie budżetu na lata 2021/27, który może spowodować opóźnienia w rozporządzeniu funduszu naprawczego mającego wspierać kraje Wspólnoty w walce z kryzysem gospodarczym wywołanym pandemią.

– Ponadto, wydaje się bardzo prawdopodobne, że EBC będzie zwiększał bodźce monetarne na posiedzeniu w przyszłym miesiącu. To może dać bykom euro do myślenia – wskazują analitycy Rabobank dodając, iż opowiadają się za wykorzystaniem wzrostów EUR/USD w okolice 1,19 do zajmowania pozycji krótkich.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBrexit: ESMA nakazuje bankom handel instrumentami pochodnymi wewnątrz UE
Następny artykułGrupa AB chce rekomendować dywidendę w wysokości 0,44 zł na akcję
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here