Naga MarketsŁączna pozycja krótka na dolarze amerykańskim (USD) zajmowana przez zarządzających aktywami i fundusze lewarowane wzrosła czwarty tydzień z rzędu do 509 269 kontraktów w ostatnim tygodniu. Mimo to wielkość pozycji nadal jest znacznie poniżej szczytu z 2021 r., który wynosił 681 865 kontraktów w styczniu, zauważają analitycy MUFG Banku w ostatnim raporcie. W ich ocenie istnieje spora szansa na dalszą przecenę amerykańskiej waluty. Indeks dolara (DXY) nieznacznie koryguje w czwartek popołudniu oscylując w okolicach 90,60.

  • W najbliższym czasie nadal istnieje możliwość dalszego wzrostu krótkich pozycji na dolarze amerykańskim
  • Doszło do silnej sprzedaży dolara jeszcze przed znacznie słabszym niż oczekiwano raportem o zatrudnieniu w USA
  • Istnieje także możliwość dalszego kupowania funta szterlinga i euro wraz z ożywieniem gospodarczym w regionie

Kurs dolara (USD) pod presją danych z USA. Korzysta euro i funt

Według MUFG banku sugeruje to, że w najbliższym czasie nadal istnieje możliwość dalszego wzrostu krótkich pozycji na dolarze amerykańskim. W efekcie powinno to pomóc wzmocnić obecną tendencję spadkową, zwłaszcza jeśli przebite zostaną lokalne minima.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem Bank of America (BofA) niedawno zauważył, że doszło do silnej sprzedaży dolara jeszcze przed znacznie słabszym niż oczekiwano raportem o zatrudnieniu w USA.

Fundusze hedgingowe kontynuowały sprzedaż dolara na całym świecie. Oficjalne i korporacyjne przepływy USD również okazały się ujemne w ostatnich tygodniach. Istnieje także możliwość dalszego kupowania funta szterlinga i euro wraz z ożywieniem gospodarczym w regionie – napisano w raporcie BofA.

Jednocześnie przedstawiciele Rezerwy Federalnej (Fed) zmagają się z zaskakująco słabym wzrostem zatrudnienia w kwietniu. Dodatkowo bank centralny oświadczył niedawno, że nie zmieni obecnych 120 miliardów dolarów miesięcznych zakupów rządowych papierów wartościowych, dopóki nie nastąpi „znaczący dalszy postęp” w osiąganiu maksymalnego zatrudnienia.

Wolniejszy wzrost zatrudnienia przesuwa ten moment dalej w przyszłość, nawet jeśli rosną obawy, że utrzymująca się luźna polityka pieniężna może napędzać inflację lub podnieść ceny aktywów, które ostatecznie runą na ziemię.

Kurs dolara amerykańskiego (USD) konsoliduje w czwartek

Notowania indeksu dolara (DXY) spadły we wtorek do okrągłego poziomu 90,0, gdzie cena po raz ostatni była pod koniec lutego. Tym samym przetestowany został psychologiczny poziom, a wczorajsze odreagowanie jest tego efektem (realizacja części zysków z pozycji krótkich na okrągłym poziomie). Dalszy spadek powinien doprowadzić do testu tegorocznego dołka 89,20. Z drugiej strony dopiero trwały wzrost powyżej lokalnego oporu 91,36 wyhamowałby trwającą od kwietnia presję sprzedających.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs eur online | kernel notowania | cena akcji pgnig | notowania lotos |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here