Naga MarketsRoczny wskaźnik PPI w Niemczech wzrósł. Kurs euro bez większych reakcjiWedług porannego raportu udostępnionego i opracowanego przez urząd statystyczny Destatis, ceny producentów w Niemczech wzrosły w sierpniu o 12% w ujęciu rocznym i o 1,5% w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Dane pokazują w ten sposób, że ceny producentów odnotowują najwyższy wzrost od 1974 roku. Kurs euro w porannych godzinach zdaje się nie reagować zbytnio na dane, oscylując wokół zakresu 1.17145 wobec dolara amerykańskiego (EUR/USD).

  • Inwestorzy europejscy oczekiwali dziś rano danych z Niemiec
  • Według urzędu statystycznego Destatis, dane pokazały wysokie poziomy
  • Ceny producentów w Niemczech wzrosły w sierpniu o 12% r/r
  • Kurs euro nie reaguje na te dane w sposób szczególny
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Dane pokazują wzrost inflacji w Niemczech

Już na samym początku rozpoczynającego się tygodnia handlowego inwestorzy otrzymują istotne dane dotyczące Niemieckiego rynku. Według urzędu statystycznego Destatis, ceny producentów w Niemczech wzrosły w sierpniu o 12% w ujęciu rocznym i o 1,5% w porównaniu do poprzedniego miesiąca, co oznacza najwyższy wzrost od 1974 roku.Tymczasem czytając dalej raport dowiadujemy się, że ceny energii przyczyniły się najbardziej do wzrostu inflacji, wzrastając o 24% w ujęciu rocznym i o 3,3% od lipca. Ceny dóbr pośrednich podskoczyły o 17,1% i 1,4%.

wykres Kurs euro EURUSD H1 20.09.2021
Kurs euro EURUSD H1 20.09.2021

Idąc dalej, ceny trwałych dóbr konsumpcyjnych wzrosły o 2,8% w skali rocznej i 0,5% miesiąc do miesiąca, podczas gdy dobra kapitałowe wzrosły odpowiednio o 2,4% i 0,6%. Ceny dóbr nietrwałych wzrosły o 2,1% i 0,2% w tym samym okresie.

Główne indeksy giełdowe w Europie spadają jeszcze przed otwarciem rynków, a kurs euro wobec dolara amerykańskiego (EUR/USD) zdaje się nie reagować zbytnio na podane przez Niemcy dane. W tym momencie kurs oscyluje na zakresie 1.17145 i wydaje się czekać na dalsze reakcje, jakie mogą się pojawić w późniejszych godzinach poniedziałkowej sesji handlowej.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here