Naga Marketsglobuz z wbitą pinezką na kanadzieWraz z wybiciem godziny 14:30 poznaliśmy najnowsze wyniki kanadyjskiej inflacji konsumenckiej (CPI). Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym/kwartalnym/rocznym powinien powodować umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek wpłynie negatywnie na jej wycenę.


Kanadyjska inflacja CPIZ raportu Statistics Canada wynika, że indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) wzrósł w lipcu br. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego aż o 2,0%, co okazało się wynikiem lepszym od prognoz na poziomie 1,7%. Warto także podkreślić, że na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy ceny rosły we wszystkich ośmiu głównych komponentach wskaźnika.

Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierały także dane miesięczne, które wskazały na wzrost cen dóbr i usług konsumpcyjnych aż o 0,5%. Odczyt ten okazał się znaczaco lepszy nie tylko od poprzedniej publikacji (-0,2%), lecz również od i tak już optymistycznych prognoz zakładających wzrost na poziomie 0,2%.

Kanadyjska inflacja CPI

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że rynek od pewnego czasu porusza się spokojnie na północ. Ostatnie wzrosty nie mają jednak wystarczająco siły, by trwale pokonać opór w wysokości 1.3337, w efekcie czego wczoraj popołudniu znów pojawiła się tam reakcja podażowa. Od tego czasu obserwujemy spadki a dzięki niezwykle dobrym danym z Kanady tendencja ta tylko się nasiliła.

Umocnienie kursu dolara kanadyjskiego sprawiło, że tuż po publikacji raportu dot. inflacji CPI w Kanadzie, notowania pary walutowej USDCAD osunęły się poniżej linii tendencji wzrostowej i dotarły w rejon 1.3260. Jeżeli i to wsparcie zostanie pokonane, rynek mógłby osunąć się nawet w okolice kolejnego wsparcia tj. 1.3184.

Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu
zapisz się na bezpłatny webinar

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD H4

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułArabia Saudyjska ostrzega przed oszustami udającymi rządowe projekty kryptograficzne
Następny artykułBitcoin znów poniżej 10 tys. USD! Powstaje pro-spadkowa formacja BTC
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here