Naga Marketsglobuz z wbitą pinezką na kanadzieNa tle dość pustego kalendarza makroekonomicznego, jedną z najważniejszych publikacji piątkowej sesji wydaje się raport dot. grudniowej inflacji konsumenckiej (CPI) z Kanady. Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. 


Kanadyjska inflacja CPIZ raportu Statistics Canada wynika, że indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) wzrósł w grudniu ub.r. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego aż o 2,0%, co okazało się wynikiem lepszym od prognoz zakłądających utrzymanie wzrostu na poziomie 1,7%.

Pozytywny wydźwię tej publikacji wspiera także fakt, iż w stosunku do listopada ub.r. ceny towarów i usług konsumpcyjnych spadły zaledwie o 0,1%. Analitycy spodziewali się bowiem spadku aż o 0,4%.

W raporcie czytamy także, że niższe ceny energii zostały zrekompensowane wyższymi cenami różnych usług, w tym transportu lotniczego, usług telefonicznych i wycieczek turystycznych.

Kanadyjska inflacja CPI

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że w skutek dobrych doszło do dynamicznego umocnienia kursu dolara kanadyjskiego. Analizując obecną sytuację na interwale dziennym dostrzec można także, iż rynek przetestował wczoraj ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie). Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji dolara kanadyjsiego.

Do handlu na parach walutowych z dolarem kanadyjskim (CAD) polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPre-Market: Piątkowe wzrosty, USA – Chiny pomagają
Następny artykułFunt (GBP) najsilniejszą walutą tygodnia. Na przeciwnym biegunie frank (CHF)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here