Naga Marketsgołębie w tle kanadyjskiej flagiPunktualnie o godz. 14:30 kanadyjski Urząd Statystyczny podzielił się najnowszymi wynikami inflacji konsumenckiej (CPI). Z raportu tego wynika, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w maju 2019 roku o 0,4%, co w stosunku do maja 2018 roku daje wzrost o 2,4%. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że prognozy zakładały wzrost jedynie o 2,1%. 


Statistics Canada poinformował także, że maju br. ceny wszystkich ośmiu głównych grup towarów i usług rosły z roku na rok, przy czym sześć komponentów rosło szybciej, a dwa komponenty rosły w tym samym tempie w porównaniu z kwietniem. Największy wpływ na wzrost wartości wskaźnika miały wyższe ceny żywności (+3,5%) i transportu (+3,1%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Kanadyjska inflacja CPI

Ceny żywności kupowanej w sklepach wzrosły o 4,0% w ciągu 12 miesięcy do maja, po wzroście o 3,0% w kwietniu. Szybszy wzrost kosztów żywności wynikał z wyższych cen mięsa (+2,9%). Kanadyjczycy zapłacili o 16,7% więcej za świeże warzywa w porównaniu z majem 2018 r., co stanowi najwyższy wzrost wskaźnika od lutego 2016 r. Tendencja ta związana jest bezpośrednio z problemami z podażą wynikającymi z niesprzyjających warunków pogodowych, jak również wyższym popytem na świeże warzywa.

Dobre dane umacniają dolara kanadyjskiego

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek dotarł w okolice pokonanej już jakiś czas temu linii tendencji wzrostowej, gdzie już wczoraj pojawiła się reakcja podażowa. W wyniku dzisiejszego raportu dot. kanadyjskiej inflacji CPI spadki są kontynuowane i niewykluczone, że tendencja ta jeszcze trochę potrwa.

Strach i chciwość – jak poskromić emocje – zapisz się na webinar

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułS&P 500 coraz bliżej maksimów. WIG20 i DAX mieszane w oczekiwaniu na FOMC
Następny artykułCena ropy w górę, możliwe podwójne dno przy 51$. Co z ceną złota i srebra?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here