CMC Markets
O godzinie 11:00, Eurostat opublikował najważniejszy odczyt makroekonomiczny w dniu dzisiejszym dla strefy euro dotyczący PKB w trzecim kwartale, zarówno w ujęciu rocznym jak i kwartalnym.

Jak się okazało dane w ujęciu kwartalnym nie zmieniły się w stosunku do poprzedniego, wstępnego odczytu (0,6%). Taki sam był także konsensus rynkowy.

Z kolei w stosunku rok do roku wzrost gospodarczy umocnił się do poziomu 2,6% mimo prognoz niższych o 10 punktów bazowych. Dane wstępne publikowane w listopadzie były zgodne z konsensusem (2,5%), natomiast poprzedni odczyt plasował się na poziomie 2,3%.

EURUSD pod lokalnym oporem

Notowania EURUSD po tym odczycie nie cechowały się wysoką zmiennością. W ciągu pierwszych 5 minut zakres ruchu to niecałe 4-pipsy. Na poniższym wykresie 1-godzinnym widać natomiast, że notowania znajdują się obecnie w krótkoterminowym trendzie spadkowym i respektują lokalny opór na 1.1808, który wyznaczają ubiegłotygodniowe minima.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COM

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWeź udział w bezpłatnych seminariach Dukascopy w Krakowie i Warszawie
Następny artykułIndeks dolara (DXY) powrócił do wzrostów
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótkoterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Wolne chwile spędza na bieganiu oraz treningach sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here