Naga MarketsKurs dolara australijskiego jeszcze w tym roku dotrze do 0,73 USD, mówi ceniony analitykJason Schenker zdobywa najwyższe noty jeśli chodzi o prognozy dla kursu dolara australijskiego. Uważa on, że znaczny wzrost waluty straci na sile, chociaż na początku przyszłego roku można jeszcze spodziewać się wzrostu do poziomu 0,74 na parze walutowej AUD/USD.

  • Wzrost kursu dolara australijskiego może spowolnić przez ceny rudy żelaza oraz chiński przemysł
  • Ceny metali przemysłowych oraz chiński sektor przemysłowy mają większe znaczenie od polityki RBA, uważa Schenker
  • Obecnie AUD/USD oscyluje w okolicach poziom 0,7200

Aussie silny, ale coraz mniej

Notowania dolara australijskiego do greenbacka zyskują od drugiej połowy marca br. Jednak według Schenkera, wzrost Aussie może spowolnić z uwagi na słabszy wzrost cen rudy żelaza oraz ochłodzenie chińskiego przemysłu.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Jason Schenker, prezes Prestige Economics LLC z siedzibą w Teksasie, przewiduje, że do końca obecnego roku AUD/USD wzrośnie o około 1,7 proc. do poziomu 0,7300. Z kolei na początku 2021 roku kurs dolara australijskiego może wzrosnąć od poziomu 0,7400.

W swoich analizach, Schenker opiera się na badaniu kluczowych towarów oraz wskaźników fabryk (w tym chińskiego PMI). Tempo ożywienia w oficjalnym chińskim indeksie PMI dla przemysłu zwolniło w ostatnich miesiącach, po wzroście o ponad 40 proc. na początku roku od dołka spowodowanego pandemią. Wzrost cen rudy żelaza, głównego towaru eksportowego Australii do Chin, traci impet po wzroście o około 34 proc. w tym roku.

– Po pandemii występującej raz na 100 lat, ożywienie ma miejsce także tylko raz na stulecie – powiedział Schenker. Uważa on, że mimo wkroczenia w fazę wzrostu, metale przemysłowe nie będą zyskiwać tak mocno w przyszłym roku. Według analiz Schenkera, ceny metali przemysłowych oraz chiński sektor przemysłowy mają większe znaczenie nawet od polityki pieniężnej Banku Rezerw Australii (RBA).

Kurs dolara australijskiego odbił od 0,7400

Silny, ponad 30-procentowy wzrost notowań AUD/USD od dołka z marca zatrzymał się w okolicach poziomu 0,7400. Tam wypada kluczowa strefa oporu, która wcześniej testowana była w grudniu 2018 roku.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

W wyniku odbicia, kurs dolara australijskiego do greenbacka spadł w okolice 0,7000. Obecnie notowania Aussie znowu rosną i wróciły do poziomu 0,7200. Według prognoz Schenkera w około półrocznym okresie można jeszcze liczyć na około 200-pipsowy wzrost.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here