Naga Marketsglobuz z wbitą pinezką na kanadzieWraz z wybiciem godziny 14:30 poznaliśmy najnowsze wyniki kanadyjskiej inflacji konsumenckiej (CPI). Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym/kwartalnym/rocznym powinien powodować umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek wpłynie negatywnie na jej wycenę.


Inflacja CPI w KanadzieZ raportu Statistics Canada wynika, że zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami, indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) wzrósł w listopadzie br. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego aż o 2,2%, po wzroście o 1,9% miesiąc wcześniej. W ujęciu miesięcznym, skorygowanym sezonowo, wskaźnik CPI wzrósł natomiast jedynie o 0,1% w listopadzie, po wzroście o 0,3% w październiku.

CAD zyskuje dzięki odczytom CPI

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że tuż po publikacji dostrzec można było aprecjację dolara kanadyjskiego względem dolara amerykańskiego. Rynek osunął się jednak tylko w okolice lokalnego wsparcia i dopiero trwałe pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji CAD.

Weź udział w darmowym webinarze i poznaj
7 kroków jak zbudować swoją strategię inwestycyjną

Kurs dolara amerykańskiego do kanadyjskiego
USDCAD M5

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin: System zrozumiał, że rewolucji kryptowalut już nie zatrzyma – uważa Mike Satoshi
Następny artykułCena BTC najniżej od maja br.! Bitcoin spadnie poniżej 6 tys. USD?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here