Naga MarketsCena ropy nafotwejZbliżający się wielkimi krokami koniec lata i początek jesieni wzmaga obawy o pojawienie się drugiej fali pandemii. Fakt ten sprawia, że coraz więcej osób zastanawia się, czy w najbliższym czasie nie będziemy świadkami kolejnego lockdownu. Gdyby do tego doszło, niemal skokowo spaść mogłoby bowiem zapotrzebowanie na paliwa. Być może to właśnie jest jednym z powodów obecnej sytuacji na rynku ropy naftowej.

  • Cena ropy utrzymuje się od kilku tygodni na względnie stabilnym poziomie
  • Kolejne zamknięcie gospodarki może skokowo obniżyć poziom zapotrzebowania na paliwa

Cena rop w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że cena tego surowca zauważalnie wzrosła połowy kwietnia br. Na przestrzeni ostatnich tygodni dostrzec można jednak zauważalny spadek dynamiki aprecjacji.Cena ropy WTI oscyluje od kilku tygodni w okolicy 43 USD. Warto zwrócić uwagę, że jest to niezwykle istotny opór, który testowany był przez rynek już od sierpnia 2016 roku. Mimo licznych testów, zaledwie raz doszło do jego pokonania. Jeżeli zatem obecnie testowana strefa zostanie odrzucona, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet ponownej deprecjacji ceny czarnego złota.

WTI Weekly

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Nie można przy tym wykluczyć jednak, że na przestrzeni najbliższych tygodni notowania ropy wciąż utrzymywać się będą na względnie stabilnym poziomie, a do większej zmienności dojdzie dopiero jesienią.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,0750 zł we wtorek 25 sierpnia
Następny artykułNo Gravity Games: Sprzedaż gry ‘KIDS: Animal Colouring’ zapewniła zwrot kosztów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here