Naga MarketsThomas Tom Lee z funduszu FundstratJeden z popularniejszych strategów Wall Street – Thomas Lee będący szefem działu badań w Fundstrat Global Advisors przyznał, że silna perspektywa makroekonomiczna będzie stanowić przeszkodę dla kolejnego rajdu wzrostowego na BTC.


BTC zależne od S&P500

W wywiadzie dla CNBC’s Fast Money zerwał on z narracją wskazującą, że inwestorzy postrzegają Bitcoina jako bezpieczną przystań i rodzaj cyfrowego złota, przez co kupują BTC jako zabezpieczenie przez kryzysem gospodarczym. Zamiast tego wskazał, że inwestorzy kupują kryptowaluty, kiedy czują się optymistycznie nastawieni do szeroko pojętej gospodarki, geopolityki i przemysłu oraz tradycyjnych rynków przeżywających boom:

Bitcoin ostatnio utknął w martwym punkcie, ponieważ perspektywy makroekonomiczne utknęły w martwym punkcie. W świecie bez trendu, Bitcoin nie rośnie. Myślę więc, że kolejnym dużym katalizatorem jest decydujący przełom na rynkach kapitałowych.

Strateg powiedział, że Fundstrat niedawno przedstawił swoim klientom analizę wskazującą, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat, trzy lub cztery najlepsze lata indeksu S&P500 zbiegły się z najlepszymi latami Bitcoina. Zauważył, że kryptowaluta rozwija się, gdy indeks S&P500.

Zobacz także: Wskaźnik BMI sugeruje zbliżające się wzrosty ceny BTC

W sieci szybko pojawiły się komentarze zwracające uwagę, że prognoza Lee zrywa z opinią dominującą wśród wielu analityków rynkowych, że coraz więcej inwestorów stawia na Bitcoina jako zabezpieczenie przed wstrząsami makroekonomicznymi i geopolitycznymi – na przykład w celu zrównoważenia ryzyka związanego z przedłużającą się wojną handlową między Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

Bitcoin może być oburęczny

Podczas gdy główny argument Lee bezpośrednio przeciwstawiał się twierdzeniu, że inwestorzy kierują swoją uwagę w stronę BTC jako zabezpieczenia przed ponurym klimatem makroekonomicznym, nie pominął on możliwości, że cena Bitcoina może zarówno wzrosnąć jak i spaść.

– Bitcoin może być oburęczny: działa dobrze w świecie ryzyka, ale kiedy zaczynasz się denerwować, traktujesz go jak cyfrowe złoto. To, co mieliśmy latem [….], to rynek, który wyglądał tak, jakby znajdował się nad przepaścią, rynek, który wyglądał tak, jakby mógł spaść – ale nigdy tego nie zrobił. I myślę, że utknięcie w tym trendzie było złe dla Bitcoina – wskazał Lee.

Zauważył także, że jeśli rynki kapitałowe zdołają przebić się do rekordowych poziomów, a banki centralne nadal będą wspierać luźną politykę monetarną, wtedy do Bitcoina napłynie silna płynność.

Zobacz także: Obniżka stóp procentowych pomoże bitcoinowitokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCreepy Jar – sprzedaż “Green Hell” zgodna z założeniami. Kurs na ważnym wsparciu
Następny artykułCena złota zalicza korektę. Czy to znaczy, że już nie warto w nie inwestować?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here