Naga MarketsBitcoinSentyment wokół złota może osłabić się w perspektywie długoterminowej, jeśli inwestorzy zaczną przenosić kapitał ze złota na kryptowaluty. Zdaniem strategów z JP Morgan od października pieniądze silnie wypływają z funduszy złota w stronę Bitcoina. Jest to trend, który będzie się utrzymywał w dłuższej perspektywie, gdy więcej inwestorów instytucjonalnych zajmie pozycję na rynku wirtualnych walut. Najpopularniejsza kryptowalut zalicza nieudany tydzień spadając z historycznych szczytów oscylując w piątek poniżej 18 000 USD.

  • Akceptowanie BTC przez inwestorów instytucjonalnych dopiero się rozpoczęło
  • Fundusz Grayscale Bitcoin Trust, odnotował wpływy w wysokości prawie 2 miliardów dolarów od października
  • Waluty cyfrowe stają się coraz bardziej popularne jako klasa aktywów

Bitcoin zagraża hossie na złocie – JP Morgan

Akceptowanie Bitcoinów przez inwestorów instytucjonalnych dopiero się zaczęło, podczas gdy w przypadku złota jest ono w bardzo zaawansowanym stadium od wielu lat – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin stanowi zaledwie 0,18% aktywów banku inwestycyjnego, w porównaniu z 3,3% w przypadku złotych funduszy ETF. Oznacza to, że zmiana trendu i przenoszenie kapitału od złota do Bitcoina oznaczałoby transfer miliardów dolarów.

Jeśli ta średnio- i długoterminowa teza okaże się słuszna, cena złota ucierpi na skutek strukturalnego przepływu kapitału w nadchodzących latach. Jednak istnieje duża szansa, że kurs Bitcoina ulegnie deprecjacji po rekordowych wzrostach, a złoto będzie kontynuowało systematyczny wzrost – podkreślili stratedzy z JP Morgan.

Tymczasem fundusz Grayscale Bitcoin Trust, odnotował wpływy w wysokości prawie 2 miliardów dolarów od października, w porównaniu z wypływami 7 miliardów dolarów w przypadku funduszy giełdowych zabezpieczonych złotem (m.in. sztabki złota).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs BTC oddala się od historycznych maksimów

Bitcoin spadł już 10% od zamknięcia na rekordowo wysokim poziomie 19 918 USD w zeszłym tygodniu. Pod koniec tygodnia notowania oscylują poniżej USD, a w piątek wyrysowały nowe grudniowe minimum. Dalsza przecena może doprowadzić do ponownego testu lokalnego minimum na poziomie 16180 USD.

Kurs BTCUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here