Naga Marketsrafineria w tle zachód słońcaAmerykańskie zapasy ropy naftowej gwałtownie wzrosły w zeszłym tygodniu, gdy aktywność rafinerii spadła, a import netto wzrósł. Strategowie z Capital Economics spodziewają się, że zapasy będą się zwiększać w nadchodzących tygodniach, ponieważ moce przerobowe rafinerii pozostają ograniczone. Z kolei eksperci z OCBC oczekują dalszego wzrostu cen czarnego złota, nawet w przypadku zwiększonej produkcji grupy OPEC+. W czwartek ropa WTI silnie wzrasta drugą sesję z rzędu przebijając poziom 62 USD za baryłkę.

  • W zeszłym tygodniu ropa naftowa w magazynach handlowych wzrosła o rekordowe 21,6 mln baryłek
  • Zapasy benzyny będą dalej rosły, ponieważ popyt nadal ożywa, a przerób rafinerii pozostanie niski
  • Jeśli łączny wzrost produkcji OPEC nie przekroczy 500 tys. baryłek dziennie to będzie to korzystne dla cen ropy

Ropa naftowa: zapasy wzrosną, gdy trwa zastój działalności w wielu rafineriach – CE

Cotygodniowy raport EIA dotyczący ropy naftowej w USA wskazał, że w zeszłym tygodniu ropa naftowa w magazynach handlowych wzrosła o rekordowe 21,6 mln baryłek. To znacznie więcej niż wzrost o 7,4 mln baryłek odnotowany przez instytut American Petroleum Institute (API). Zapasy są teraz ponownie zdecydowanie powyżej średniej z pięciu lat.

Te artykuły również Cię zainteresują


Wall Street USA

Podsumowanie tygodnia na Wall StreetW ocenie ekspertów głównym czynnikiem powodującym wzrost zapasów ropy był gwałtowny spadek przerobu w rafineriach. Produkcja w rafineriach spadła o 2,3 mln baryłek dziennie do zaledwie 9,9 mln baryłek dziennie, najniższego poziomu od czasu gromadzenia danych w 1982 r., ze względu na trwające zakłócenia spowodowane mrozem w południowych częściach USA.

Temperatury wzrosły w ciągu ostatniego tygodnia, ale nadal spodziewamy się, że działalność rafinerii pozostanie ograniczona przez jakiś czas ze względu na konserwację. Częściowe złagodzenie środków ograniczających i cieplejsza pogoda sprzyjały aktywności w ruchu drogowym. Spodziewamy się, że zapasy benzyny będą dalej rosły w ciągu najbliższych kilku tygodni, ponieważ popyt nadal ożywa, a przerób rafinerii pozostaje niski – dodano.

Wyższe ceny ropy po wzroście wydobycia OPEC – OCBC

Ropa WTI zakończyła zeszły tydzień o 4,4%, a jej oszałamiający wzrost w zeszłym miesiącu (+18%) sugeruje, że długie pozycje na rynku czarnego złota mogą zostać uszczuplone w najbliższym czasie.

Tymczasem spotkanie OPEC + w ten czwartek określi, jak bardzo ograniczenia podaży zostaną złagodzone. Stratedzy z OCBC Banku uważają, że jeśli łączny wzrost nie przekroczy 500 tys. baryłek dziennie to będzie to korzystne dla cen ropy.

Wyprzedaż, która miała miejsce w piątek może być tylko początkiem głębszej korekty, ale postrzegamy to głównie jako techniczny sygnał. Marże nadal rosną pomimo ostatniej wyprzedaży – podkreślono w raporcie.

Zdecydowaliśmy się na taktyczną krótką pozycję na rynku na początku tego tygodnia, ale do środy chcemy pozostać bardziej neutralni, ponieważ rynki czekają na decyzję OPEC + w sprawie produkcji. Spodziewamy się, że rynki powrócą do trendu wzrostowego, jeśli łączny wzrost produkcji nie przekroczy 500 tys. baryłek dziennie – podsumowano.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania ropy forex | akcję lotos | blik co to jest | wartość złotówki wykres |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here