Naga MarketsPrzez 12 miesięcy, od połowy grudnia 2017 r. do połowy grudnia 2018 r. obserwowaliśmy znaczną deprecjację cen Bitcoina. Wyprzedaż ta sprawiła, że wiele firm Venture Capital (VC) postanowiło inwestować swoje środki w startupy zajmujące się rozwojem bądź wykorzystaniem technologii blockchain. Wraz z powrotem hossy na rynku BTC tendencja ta uległa jednak znaczącej zmianie.


Bitcoin wraca na właściwe tory

Dołki ubiegłorocznej bessy na BTC ustanowione zostały dokładnie 15 grudnia 2018 r. Od tego czasu obserwujemy wzrosty, w wyniku których cena najstarszej z krytpowalut wzrosła w pewnym momencie do 13 880 USD. Najnowsze dane wskazują, że aprecjacja ta sprawiła, iż przepływ kapitału do startupów blokchainowych drastycznie spadł.

Firmy Venture Capital przestają inwestować w technologię blockchain

Inwestycje Venture Capital zmieniły się z czasem. VC najpierw wspierały firmy badające BTC jako walutę, a następnie skoncentrowały się na prywatnych dostawcach technologii blockchain obsługujących usługi finansowe i inne piony. Według CB Insightsd, od początku roku tradycyjne inwestycje kapitału podwyższonego ryzyka w spółki typu blockchain wyniosły jednak zaledwie 784 miliony dolarów poprzez 227 transakcji. W tym tempie, firmy skupiające się na tej technologii mogą w tym roku zebrać tylko 1,6 mld dolarów w 454 transakcjach, co oznaczałoby spadek o około 60% z rekordowej kwoty 4,1 mld dolarów w 2018 r.

Firma badawcza zwraca także uwagę, że trendy te mają znaczący wpływ na Dolinę Krzemową i Wall Street, ponieważ amerykańskie startupy blokchainowe są największymi odbiorcami kapitału firm Venture Capital od 2014 roku.

Równocześnie zaznacza się jednak, że nawet przy niższym poziomie finansowania, ostatnie zainteresowanie przedsiębiorstwami może być dobrym znakiem dla startupów blockchain. Specyficzna wiedza o blockchainie rzadko może być znaleziona we własnym zakresie i będzie potrzebna wraz z instytucjonalizacją przestrzeni.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena srebra przy tegorocznych szczytach, za uncję zapłacimy powyżej 16$! Co z ceną ropy naftowej i złota?
Następny artykułPre-Market: USA – Chiny nadal na drodze nieporozumienia. Rynki odreagowują
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here