Naga MarketsO godzinie 10:30, brytyjski ONS podzielił się z rynkiem wstępnymi prognozami wyników sprzedaży detalicznej za sierpień. Według zebranych do tej danych, wolumen tejże sprzedaży miał wzrastać o 6.2% w stosunku do sierpnia 2015. Praktycznie wszystkie rodzaje sklepów – oprócz tekstylnych, ubraniowych i produktami domowymi – notowały silną aprecjację.


W porównaniu do poprzedniego miesiąca ONS raportuje jednak osunięcie dynamiki zakupowej do poziomu -0.2%. Jest to jednak wynik lepszy od tego, który zakładali analitycy (prognoza -0.5%). W przypadku wskaźnika sprzedaży detalicznej nieuwzględniającego sprzedaży paliwa – również pozytywne wartości (zarówno w ujęciu m/m jak i r/r).

Prognozy sprzedaży detalicznej przygotowywane są na podstawie sondaży, które wypełnia około 5 tysięcy przedsiębiorców z branży zatrudniających co najmniej 100 osób oraz podmioty zatrudniające od 10 do 99 osób generujące zyski roczne powyżej 60 milionów funtów.

Sezonowo dostosowane wolumeny sprzedaży detalicznej w UK

Źródło: ONS
Źródło: ONS

Sytuacja na funcie szterlingu

W pierwszej reakcji na odczyty GBP/USD próbował wzrastać – został zatrzymany jednak pod jednym z mid-pivotów okolic 1.3235, który wywołał korektę spadkową. Cały czas poruszamy się jednak nad poziomem 1.3200, który w trakcie sesji czwartkowej powinien zapewniać silniejsze wsparcie:

GBP/USD M5
GBP/USD M5

Sytuacja bardzo podobnie prezentowała się na Eurofuncie. Tutaj również notowania początkowo przemawiały na korzyść GBP, szybko nastąpiło jednak do korekty. W efekcie mamy dwa pin bary wzrostowe pod rząd nad szczytami sesji z 12 września oraz poziomem Fibo. Czekamy na domknięcie drugiego i rozważamy inwestycję we wzrosty:

EUR/GBP H1
EUR/GBP H1

O godzinie 13:00 poznamy wyniki posiedzenia Banku Anglii odnośnie polityki pieniężnej, warto zachować więc szczególną ostrożność. Relacja oczywiście w kanale Rynki na Żywo!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here