Naga Marketsbitcoin płonieLegendarny inwestor Bill Miller powiedział w piątek, że im wyższa cena Bitcoina, tym bezpieczniejszy staje się jako opcja inwestycyjna. Komentarz Millera pojawił się w dniu, gdy najpopularniejsze aktywo cyfrowe złamało kolejne ATH i dotarło do poziomu 42 000 dolarów. BTC, którego kapitalizacja wynosi 765 miliardów dolarów, jest obecnie siódmym największym aktywem na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej.

  • Całkowita podaż flagowej kryptowaluty rośnie mniej niż 2% rocznie, a popyt wzrasta znacznie, znacznie szybciej
  • Bitcoin może skutecznie ochronić przed rzeczami, które zdarzają się w Wenezueli, Nigerii lub Argentynie
  • Buffett nazwał Bitcoina „trutką na szczury”. Może mieć rację, a szczurem może okazać się gotówka

Bitcoin powinien wzrosnąć o 50% do 100% w ciągu najbliższych 12 do 18 miesięcy – Bill Miller

Im wyżej idzie Bitcoin, tym jest mniej ryzykownym aktywem, ponieważ znajduje się na wczesnym etapie cyklu adopcyjnego. To przeciwieństwo tego, co dzieje się z większością akcji – powiedział Miller w CNBC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestor podkreślił również, że całkowita podaż flagowej kryptowaluty rośnie mniej niż 2% rocznie, a popyt wzrasta znacznie, znacznie szybciej, więc efektem jest wyższa cena. W jego ocenie dopóki ta dynamika będzie się utrzymywać, BTC prawdopodobnie nie tylko wzrośnie, ale nawet „znacznie wzrośnie”.

Myślę, że Bitcoin prawdopodobnie powinien wzrosnąć o 50% do 100% z tego miejsca w ciągu najbliższych 12 do 18 miesięcy. Gdyby ktoś zapytał mnie czy bardziej prawdopodobny jest wzrost powyżej czy poniżej 100% to powiedziałbym, że większa szansa jest na jeszcze wyższe prognozy – dodał Bill Miller.

Bitcoin: zmienność to tylko cena, jaką trzeba zapłacić za wynik

Miller, który jest znany z rozgrywania indeksu S&P 500 przez 15 lat z rzędu w Legg Mason, powiedział, że ma raczej oczekiwania cenowe niż konkretny cel. Ostrzega jednocześnie, że jeśli inwestor nie może zaakceptować zmienności, prawdopodobnie nie powinien posiadać Bitcoina.

Zmienność to cena, jaką płacisz za wyniki – dodał.

Inwestor nie jest nowy na rynku kryptowalut. W 2018 roku podzielił się, że swojego pierwszego Bitcoina kupił około 2014 roku po średniej cenie 350 dolarów. Jeśli chodzi o obawy regulacyjne, wskazał na bezpośredni kierunek aktywów cyfrowych po wprowadzeniu przez FinCEN przepisów dotyczących kryptowalut.

To tylko pokazuje, że BTC może być bardzo wartościowy. Mianowicie jest to coś, przed czym może cię chronić – przed tego rodzaju rzeczami, które zdarzają się w Wenezueli, Nigerii lub Argentynie, gdzie rząd stosuje wobec ciebie represje lub konfiskuje twoje pieniądze. Tak jak zrobiły to Stany Zjednoczone w latach 30stych – podkreślił.

Najnowsze komentarze Millera pojawiły się po tym jak powiedział, że jeśli więcej firm zdywersyfikuje nawet niewielką część swojego salda gotówkowego kupując Bitcoina, to obecny względny przepływ do BTC stanie się potokiem.

Warren Buffett słynnie nazwał Bitcoina „trutką na szczury”. Może mieć rację. Bitcoin może być trutką na szczury, a szczurem może być gotówka – napisał Miller w swoim poście.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here