Naga Markets

bitcoin wzrostyMiliarder, inwestor venture capital i wieloletni zwolennik i inwestor Bitcoina (BTC), Chamath Palihapitya, stwierdził, że wierzy, iż wiele pojawiających się nowych trendów oferuje większe możliwości w jego karierze inwestycyjnej niż główna kryptowaluta. Kurs BTC/USD konsoliduje we wtorek w okolicach 23 400 USD.

Bitcoin (BTC) wypada słabo przy nowych możliwościach inwestycyjnych

Chamath Palihapitya, dyrektor generalny Social Capital stwierdził w trakcie wywiadu na kanale Wharton School, że przez następne dwie dekady będzie przyglądał się i inwestował w rozwiązywanie kluczowych problemów globalnych.Tam zamierzam skierować swoje pieniądze. Problemy z wytwarzaniem energii, ze zdrowiem czy związane ze środowiskiem naturalnym. Prawdopodobnie nie ma obecnie ważniejszych rzeczy, nad którymi można by popracować – stwierdził Palihapitya.

Capital.com

Social Capital, firma inwestycyjna Palihapitya z siedzibą w Menlo Park, dokonała szeregu inwestycji w firmy działające w branży nauk środowiskowych, czystej energii i technologii, w tym:

  • Syapse – firma, która stara się rozwijać opiekę zdrowotną, by rozwiązywać problemy medycyny precyzyjnej i osiągać lepsze wyniki dla osób chorych na raka na całym świecie;
  • Proterra – firma, której celem jest rozwój autobusów zasilanych bateriami elektrycznymi;
  • Groq – firma, która stara się zwiększyć efektywność pracy związanej ze sztuczną inteligencją.

Według Palihapitiya rozwiązanie tych problemów może wygenerować biliony dolarów bogactwa dla inwestorów. Podkreśla, że ci, którzy zrozumieją te trendy, mogą stać się „niewiarygodnie zamożni i bogaci”.

Ekspert uważa również, że te tematy mogą stanowić większą szansę niż jego akumulacja Bitcoinów ponad dziesięć lat temu, kiedy BTC kosztował około 100 USD.

Moje zmysły podpowiadają mi, że to największa szansa w mojej karierze inwestycyjnej i nigdy wcześniej nie czułem się w ten sposób. Nawet nie czułem tego w stosunku do Bitcoina. Mój średni koszt w dolarach zakupu BTC wynosił 90 lub 100 dolarów w 2011 r. Mówię ci, że to blednie w porównaniu z obecnymi okazjami inwestycyjnymi – stwierdził.

AVA Trade
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

W chwili pisania tego tekstu Bitcoin kosztuje 23 400 USD, co stanowi oszałamiający wzrost o 23 450% w stosunku do jego ceny w 2011 roku.

Bitcoin wzrósł między 30 grudnia ub.r. a 16 lutego br. o ponad 8900 dolarów, tj. niemal 55 proc. Tak znaczna zwyżka sprawiła, że w pewnym momencie za jednego Bitcoina znów zapłacić trzeba było ponad 25 tysięcy dolarów, co było najwyższym poziomem od czerwca ub.r. Mimo, że od tego czasu kurs BTC spadł o nieco ponad 1800 dolarów, w efekcie czego za czołową krypto walutę zapłacić trzeba obecnie niespełna 23 500 dolarów, Cathie Wood uważa, że zarówno Bitcoin, jak i Ethereum “są na dobrej drodze”.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułBitcoin szykuje się na cofnięcie do 20 tys. dol. Tone Vays przestrzega inwestorów
Następny artykułSensor optyczny – czym jest, jak działa i gdzie znajduje zastosowanie
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.