Naga Markets
Peter Brandt, autor “Dziennika”

Bitcoin (BTC), najbardziej znany kryptowalutowy “coin”, doświadczył kolejnej fali zmienności, kiedy cena przekroczyła poziom 26 000 dolarów za jednego tokena po raz pierwszy od lipca 2022 roku, aby następnie spaść do 24 070 USD. Weteran handlu Peter Brandt wskazał w najnowszym wpisie na Twitterze, że nie jest zaskoczony takim rozwojem sytuacji sugerując, że jest to istotny poziom oporu na wykresie. Kurs BTC/USD konsoliduje w środę w okolicach 24 700 USD po silnych wzrostach w ostatnich czterech sesjach.

Obecne problemy bankowe porównywane do kryzysu z 2013 roku na Cyprze

Wartość rynkowa głównej kryptowaluty przekroczyła 500 miliardów dolarów, co stanowi pierwszy taki wynik od połowy 2022 roku. Wpłynął na to również niedawny kryzys bankowy w Stanach Zjednoczonych. Obecne problemy bankowe są przez wielu ekspertów porównywane do kryzysu z 2013 roku na Cyprze, który wprowadził Bitcoina do głównego nurtu finansowego.Weteran handlu Peter Brandt wskazał w najnowszym wpisie na Twitterze, że nie jest zaskoczony takim rozwojem sytuacji:


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Inwestorzy nadal uważają BTC za bezpieczną przystań w czasie kryzysu finansowego, mimo jego wciąż stosunkowo niskiego zastosowania.

Ze względu na niedawny kryzys, rząd federalny Stanów Zjednoczonych podjął kroki w celu uspokojenia klientów upadających banków, gwarantując ich depozyty i wprowadzając środki zaradcze, aby złagodzić ogólne obawy. Dodatkowo, spekulacje rynkowe sugerują, że obecny kryzys może skłonić Federalną Rezerwę Stanów Zjednoczonych do wstrzymania podwyżek stóp procentowych.

Mimo że społeczność kryptowalut stawia na zmianę podejścia Fedu, lutowy raport CPI pokazuje, iż wysoka inflacja nie ma zamiaru zniknąć zbyt szybko. Istnieje zatem poważny argument za tym, aby bank centralny kontynuował podwyższanie stóp procentowych, zgodnie z oceną ekonomistów ankietowanych przez Bloomberga.

Podjęcie decyzji na marcowym posiedzeniu FOMC w sprawie podniesienia stóp procentowych o 25 punktów bazowych wydaje się najbardziej prawdopodobne, ale decyzja będzie trudna dla Fedu w świetle obaw o kryzys finansowy oraz z rosnącymi ryzykami stabilności finansowej w następstwie upadku banku Silicon Valley.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Według miliardera Tima Drapera, Bitcoin (BTC) osiągnie cenę 250 000 USD za token, co ma nastąpić w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Draper prognozuje, że inwestorzy szukający bezpiecznej przystani po głośnej implozji giełdy kryptowalut FTX, będą kontynuować inwestycje w wysokiej jakości zdecentralizowane aktywa cyfrowe, w tym Bitcoina.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułKolejne spadki Mabion. Czy spółka wybije październikowe wsparcie?
Następny artykułCredit Suisse na skraju bankructwa? Akcje tracą 20%, a największy inwestor odmawia pomocy
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.