Naga MarketsPomimo faktu, że notowania Monnari zyskują we wtorek 2% po dobrych wynikach finansowych pokazujących wzrost zysku netto do poziomu 6,09 mln zł z 4,52 mln zł notowanych zysk wcześniej, to na wykresie dziennym notowania spółki utrzymują się w konsolidacji po kilku miesiącach spadków z poziomów powyżej 10 zł za jedną akcję.

“W roku I półroczu 2018 grupa kapitałowa Monnari Trade miała przychody niższe niż w porównywalnym okresie o 5,2%, w głównej mierze było to spowodowane przez częściowy zakaz handlu w niedzielę. W sumie w omawianym okresie było o 9 dni handlowych mniej niż w I półroczu 2017 r. Po wyeliminowaniu tego czynnika, przychody grupy byłyby na podobnym poziomie, co w I półroczu 2017 r.” – poinformowała spółka w raporcie.

Wtorkowy wzrost o 4,12% pozwala spółce odbić od zeszłotygodniowych minimów, cena nadal znajduje się jednak wewnątrz ruchu bocznego, którego ograniczenia wyznaczają minima z lipca i listopada 2017 (górna banda) oraz minima tegoroczne rysowane w maju, czerwcu i lipcu (dolna banda). Dodatkową blokadą dla byków na MON może być 23,6% zniesienia tegorocznego trendu niedźwiedzia.

MON D1

Z tego też powodu analitycy Comparic.pl zakładając utrzymanie zasad range tradingu i powrotu ceny w okolice dolnego ograniczenia konsolidacji. Dopiero po jej wybiciu będzie istniała możliwość określenia dalszych ruchów na wykresie. Wybicie górą otwiera drogę do maksimów lipcowych pod 8,00, natomiast dołem do testu poziomów z końca 2013 roku poniżej 6,00.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here