Naga MarketsizostalW poniedziałkowym wydaniu programu Surowcowe.info Bogusz Kasowski poinformował, iż pomimo trwającej wojny handlowej między USA, a Chinami, wzrosła sierpniowa produkcja surowej stali w Państwie Środka do 87,25 mln ton (+2,4% m/m; +9,3% r/r). Co więcej omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego materiału.


Produkcja stali zostanie ograniczona przez limity zanieczyszczeń?

Produkcja stali w Chinach jest narażona nie tylko na wahania światowych cen stali czy wojnę handlową ale także na zakazy produkcyjne ze względu na zanieczyszczenie powietrza.

Te ostatnie zakazy mogą być wydane odgórnie przez Pekin jak i przez lokalne władze jak np. największe miasto zajmujące się produkcją stali, Tangshan, w zeszłym tygodniu nakazało firmom przemysłowym ograniczyć produkcję lub emisję zanieczyszczeń na okres czterech dni ponad normalne środki zapobiegawcze. Przewiduje się, że ograniczenia zostaną podniesione jeszcze w tym miesiącu, aby zapewnić dobrą jakość powietrza podczas 70. rocznicy ustanowienia Chińskiej Republiki Ludowej przypadającej na początku października – oznajmił Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAtak na rafinerię Saudi Aramco wywołuje panikę na ropie
Następny artykułCzłonek EBC: Skok cen ropy zaboli gospodarkę, jeśli będzie trwał dalej
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here