Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


W dniu dzisiejszym Główny Urząd Statystyczny opublikował kwartalną informację o rynku pracy. Wyniki badania aktywności ekonomicznej ludności (BAEL) wskazują, że osoby aktywne zawodowo stanowiły w III kwartale 2018 roku 56,8% ludności w wieku 15 lat i więcej. W porównaniu do poprzedniego kwartału wskaźnik ten wzrósł zatem o 0,3 p. proc, natomiast w odniesieniu do III kwartału 2017 roku utrzymał się na podobnym poziomie.

Współczynnik aktywności zawodowej dla osób w wieku 15 lat i więcej
Współczynnik aktywności zawodowej dla osób w wieku 15 lat i więcej | Źródło: GUS

Osoby bezrobotne zarejestrowane w urzędach pracy1 w końcu września 2018 r. stanowiły 5,7% cywilnej ludności aktywnej zawodowo. Stopa bezrobocia rejestrowanego obniżyła się zarówno w porównaniu z czerwcem 2018 r., jak i w odniesieniu do analogicznego okresu poprzedniego roku odpowiednio o 0,1 p.proc. i o 1,1 p.proc. i jest obecnie na najniższym poziomie od października 1990 roku.

Liczba bezrobotnych i stopa bezrobocia rejestrowanego (dane wg stanu na koniec okresu)
Liczba bezrobotnych i stopa bezrobocia rejestrowanego
(dane wg stanu na koniec okresu) | Źródło: GUS

Sytuacja techniczna na USD/PLN

Spoglądając na notowania pary walutowej USDPLN, zauważymy, iż już od drugiej połowy maja br. kurs porusza się w trendzie horyzontalnym. Dzięki ostatnim wzrostom rynek po raz kolejny dotarł w okolice górnego ograniczenia tej konsolidacji, gdzie już cztery tygodnie temu pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Póki co, poziom ten nie został jednak jeszcze trwale odrzucony.

Analizują obecną sytuację techniczną dostrzec możemy jednak, że obecnie testowany opór znajduje się w okolicy mierzenia 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków, co z technicznego punktu widzenia może determinować jego odrzucenie. Za scenariuszem tym przemawiać mogą także dwie świece pin-bar, które również są sygnałem sprzedażowym.

Do handlu na parach walutowych z PLN polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Notowania pary walutowej USDPLN
USDPLN Weekly

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRipple jest częściej używane niż bitcoin?
Następny artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 26.11.2018 EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here