Naga MarketsBrytyjscy parlamentarzyści nie chcą, by ich kraj opuścił szeregi Unii Europejskiej bez umowy (tzw. hard Brexit). Jednocześnie opóźnienie terminu wyjścia z UE, który obecnie przypada na 29 marca 2019 roku staje się coraz bardziej prawdopodobne. Chcą tego nie tylko brytyjscy parlamentarzyści, ale taki scenariusz popierają także oficjele z Niemiec i Francji.  Analitycy z dużych banków oceniają bieżąca sytuację Brexitu i wskazują możliwe scenariusze dla par walutowych GBP/USD oraz EUR/GBP.


Danske Bank: Poprawa apetytu na funta brytyjskiego

Piet P. H. Christiansen, starszy analityk z Danske Banku wyjaśnia, że ​​funt wykazuje w ostatnim czasie większą siłę względem walut z koszyka G10, co pozwoliło na przełamanie psychologicznego oporu na parze GBP/USD 1.30. Ekspert zauważa, iż chociaż niepewność związana z Brexitem pozostaje duża, ryzyko scenariusza hard Brexitu wydaje się zanikać, co zwiększyło apetyt na GBP.

Uważamy, że zeszłotygodniowy wzrost wartości funta był spowodowany dyskontowaniem przez rynek niższych szans na hard Brexit – napisano w raporcie.

W ocenie analityków Danske Banku presja na dalsze spadki pozostaje na parze EUR/GBP.

Momentum spadkowe jest silne i powinno się zwiększyć po dzisiejszym posiedzeniu EBC. Para EUR/GBP powinna pokonać poziom 0.86 w najbliższych dniach – dodano.

Zobacz również: Westpac: USD/CAD nie powinien przebić poziomu 1.34

Rośnie apetyt na funta szterlinga, kurs silnie rośnie – oceniają duże banki

Standard Chartered: Krajobraz Brexitu może się wkrótce zmienić

Christopher Graham, ekonomista ze Standard Chartered zwraca uwagę, że premier Wielkiej Brytanii Theresa May ma zamiar jeszcze raz wrócić do UE, aby renegocjować warunki Brexitu.

Theresa May premier UKW ocenie Grahama nadchodzi najważniejsze głosowanie parlamentu brytyjskiego już 29 stycznia. Głosowaniu poddana zostanie nowa wersja umowy handlowej wraz z szeregiem poprawek złożonych przez parlamentarzystów, którzy będą starać się utrzymać pod kontrolą rządu proces dalszego przebiegu Brexitu.

W obecnej sytuacji cały zestaw opcji dla Brexitu pozostaje w grze, od wyjścia bez kontraktu do drugiego referendum – uważa Christopher Graham.

Zobacz również: Brexit to nie tylko funt: Wszystko co musisz wiedzieć o rozwodzie UK z UE

Para GBP/USD powinna dotrzeć do 1.3304 – Commerzbank

Karen Jones, analityk z Commerzbanku zauważa, że para GBP/USD dotarła do celu wyznaczonego przez średnią MA200 (czerwony kolor) i docelowo oczekuje wzrostów do poziomu 1.3304 (średnia MA55 na interwale tygodniowym).

W okolicach poziomu 1.3304 znajduje się ważna strefa oporu 1.3258 – 1.3363, która wyznaczona jest przez zbiór szczytów z lipca, września i października 2018 roku. Przebicie tej strefy otwarłoby drogę do poziomu 1.3473 (szczyt z czerwca 2018 r.).

Z drugiej strony najbliższym wsparciem jest poziom 1.2865. Poniżej znajduje się wsparcie wyznaczone przez średnią MA55 1.2775 oraz poziom 1.2669 (dołek ze stycznia). Przebicie 1.2443 umożliwiłoby test 1.3209 (zniesienie 78.6% całego ruchu wzrostowego).

Rośnie apetyt na funta szterlinga, kurs silnie rośnie – oceniają duże bankiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here