Naga MarketsChociaż kurs funta szterlinga (GBP) spadł w drugiej połowie 2021 r., Bank of America (BoA) spodziewa się, że zyski powrócą. Kluczowym elementem dla ich scenariusza jest to, że napływ inwestycji bazowych do Wielkiej Brytanii pozostanie silny w środowisku po Brexicie. W ich ocenie okres konsolidacji GBP prawdopodobnie dobiega końca. Kurs GBP/USD silnie wzrasta we wtorek przebijając wrześniowy szczyt w okolicach 1,39.

Okres konsolidacji kursu funta (GBP) dobiega końca – BoA

Przepływy te zapewnią kluczowe wsparcie dla funta, a po ustabilizowaniu się krótkoterminowych oczekiwań istnieje możliwość odnowienia zysków brytyjskiej waluty. Nadal zakładamy, że kolejny impuls wzrostowy skieruje funta na tegoroczne szczyty pod koniec roku – napisano w raporcie.BoA zauważa, że ​​w drugiej połowie roku funt szterling miał tendencję do konsolidacji cenowej. Według banku ogólne wyniki funta szterlinga należy postrzegać w kontekście napływających przepływów inwestycyjnych i krótkoterminowych przepływów kapitałowych.

Na początku 2021 r. funt gwałtownie się umocnił, ponieważ oba elementy były pozytywne dla brytyjskiej waluty. Jednak od czerwca mniej pozytywne wiadomości i dane osłabiły krótkoterminowe napływy do GBP.

Kurs funta był wyceniany perfekcyjnie od czasu podpisania umowy Brexit i chociaż przepływy inwestycyjne wróciły do ​​​​Wielkiej Brytanii, wiadomości nie są tak bycze, jak dotychczas – dodano.

Według BoA dowody na wpływy inwestycyjne w tym roku są pozytywne, przy kolejnych napływach w środowisku po Brexicie.

Nasze pomiary w czasie rzeczywistym nadal wskazują na silny napływ inwestycji na brytyjskie rynki aktywów. Zagraniczne zakupy brytyjskich obligacji skarbowych wzrosły w tym roku, a co ważniejsze wznowiono zainteresowanie względem brytyjskich fuzji i przejęć – podkreślono.

Ciągła siła napływu inwestycji będzie nadal łagodzić potencjalną presję sprzedażową na brytyjską walutę. W tym kontekście BoA zauważa również, że funt szterling uzyska dodatkowe wsparcie, jeśli krótkoterminowe przepływy kapitałowe ponownie zaczną rosnąć.

invest

Jeśli GBP nadal będzie znajdować wsparcie ze strony przepływu kapitału, tak jak miało to miejsce przez większą część tego roku, uważamy, że okres konsolidacji funta prawdopodobnie dobiega końca, a funt ma otwartą drogę na nowe szczyty – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: aktualny kurs jena | bitcoin aktualności | pgnig notowania | kryptowaluty notowania | gpw pkn orlen | aktualny kurs franka | kurs jsw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here