Naga Markets



Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy SimFabric SA, notowanego na NewConnect wydawcy i producenta gier wideo z Grupy PlayWay, podjęło uchwałę o przejściu spółki na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

SimFabric podjęło uchwałę o przejściu spółki na rynek główny GPW

Decyzja o zmianie parkietu notowań jest możliwa m.in. dzięki podpisaniu największej w historii spółki umowy z koncernem Koch Media GmbH, opiewającej na kwotę 8 mln zł. W jej ramach globalny producent i dystrybutor gier, filmów i oprogramowania stał się właścicielem 50 proc. praw autorskich do dwóch gier SimFabric. Podpisana umowa pozwoliła uruchomić kolejny filar działalności studia, jakim są projekty mobilne i przyspiesza przygotowanie polityki dywidendowej. Obecna kapitalizacja SimFabric wynosi ponad 400 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują




– Zgodnie z naszą deklaracją, po przekroczeniu kapitalizacji 100 mln zł, uruchomiliśmy procedurę przejścia na główny parkiet GPW. Jesteśmy przekonani, że obecność na tym rynku stworzy nam nowe możliwości dotarcia do inwestorów i pozyskiwania kapitału, a co za tym idzie, wpłynie na długofalowy i zrównoważony wzrost oraz zwiększenie konkurencyjności naszego studia. Oczywiście wszystkie formalne kroki wymagane do takiego przejścia, będą dokładnie analizowane – mówi Emil Leszczyński, Przewodniczący Rady Nadzorczej SimFabric. – Jesteśmy wdzięczni za zaufanie jakim darzą nas nasi akcjonariusze, dlatego też zależy nam na wdrożeniu polityki dywidendowej niezwłocznie po osiągnięciu zakładanych celów rozwojowych – dodaje.

Aktualna wartość rynkowa SimFabric przekracza 400 mln zł. Spółka działa na rynku od 4 lat. Działalność studia koncentruje się na produkcji nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie i portowaniu ich na zlecenie innych spółek. Firma tworzy głównie symulatory na platformy desktopowe i mobilne. W ostatnim czasie SimFabric powołał nową firmę zależną – MobileFabric, której celem będzie rozwój gier na urządzenia mobilne. Pierwszym projektem w portfolio gier mobilnych nowej firmy będzie Thief Simulator, z portfolio wydawniczego Grupy PlayWay, drugim kontynuacja przeboju mobilnego Farm Expert 2021 Mobile.

– Uruchomienie kolejnego filaru działalności naszego studia w zakresie realizacji projektów mobilnych i przyspieszenie przygotowania polityki dywidendowej jest możliwe dzięki największemu w historii naszej spółki kontraktowi z Koch Media GmbH. Kontrakt obejmuje plany kontynuacji współpracy, mającej na celu wydanie dwóch produkcji na konsole nowej generacji: PS5 oraz Xbox Series X, a także kontynuację współpracy w ramach serii, dodatków i DLC w oparciu o gry – mówi Julia Leszczyńska, prezes SimFabric.

Umowa z Koch Media znacząco przyspiesza także przygotowanie polityki dywidendowej spółki. Przejście SimFabric na główny parkiet, planowane jest w 2021 roku. Spółka rozpoczęła już wewnętrzne przygotowywania do mapy drogowej przejścia na główny rynek GPW.

Zobacz również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNewag ma umowę na 7 EZT dla małopolskiego za 154,6 mln zł netto
Następny artykułCzy Amerykanie pokonają COVID-19? Co z dolarem? (Walutomat)
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here