Naga MarketsWyżej już być nie może!

Dziś na USD/CAD pojawiło się to, na co czekałem. Sygnał otwarcia pozycji według moich założeń polegający na tym, że na wyższym interwale mamy sygnał powrotu do trendu wzrostowego, na interwale 4-godzinnym średnie ruszyły w górę, a cena utworzyła nowy szczyt, następnie cofnęła się penetrując kanał średnich i mamy zamknięcie świecy H4 ponad kanałem. Warto zauważyć, że dodatkowego wsparcia dostarcza nam statyczny poziom 1.0932 przeplatający się między lokalnymi dołkami i szczytami.Zamknięcie powyżej kanału i kupno podczas pull-back'u.
Zamknięcie powyżej kanału i kupno podczas pull-back’u.

 Kupiłem USD/CAD w dolnym knocie kolejnej świecy 4-godzinnej i jesteśmy obecnie w pozycji długiej, która niemal od razu zaczęła zarabiać, a kolejna świeca 4-godzinna zamknęła się wyraźnie wyżej. W związku z tym podsuwam nieco stop-loss pod kanał średnich i czekam cierpliwie na rozwój wydarzeń.  Uwaga! Niniejszego artykułu proszę nie traktować jako rekomendacji kupna czy sygnału do otwarcia pozycji na własnym rachunku, a raczej w kategoriach rozrywkowo-edukacyjnych.

XM_USDCADH4_1109

Podsumowując stan rachunku po dwóch pierwszych, stratnych transakcjach zmniejszył się o 8%. Niestety prawidłowe zarządzanie kapitałem przy tak małej kwocie depozytu jest nieco utrudnione, jednak w dalszym ciągu będę starał się ograniczać straty i w miarę wzrostu (mam nadzieję) stanu depozytu, ryzyko w proporcji do stanu rachunku będzie zmniejszane docelowo do 2-3% na transakcję. Konto w Myfxbook (KLIK).Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here