Naga MarketsWyżej już być nie może!Mój wczorajszy artykuł czytał chyba ktoś od Goldmana, bo chwilę później impuls na AUD/JPY załamał się trafiając w mojego stop loss’a. Okazuje się, że okres na podążanie za trendem nie jest najlepszy w związku z licznymi zawirowaniami. Dziś czas rozliczyć pierwsze zagrania i wyciągnąć jakieś wnioski z tego falstartu ;).

Czytaj więcej w dzisiejszym komentarzu makro!

AUD/JPY został sprzedany zaraz po tym, jak zająłem pozycję w obrębie kanału średnich. Co mógłbym wypunktować na minus tej transakcji, to przede wszystkim brak nowego szczytu i jednak dość rozciągnięty już ruch w górę. Na co teraz czekam, to przede wszystkim korekta i jej zakończenie w postaci powrotu ceny nad średnie i powstanie nowego kanału wzrostowego.

wnb_AUDJPYH4_1009

Sprzedaż GBP/JPY mimo fajnego sygnału – świeca H4 spadkowa zamknęła się pod kanałem – okazała się stratna. Jak widać zbliżające się referendum w Szkocji nie takie straszne, jak je malują. Na minus tej transakcji przemawia wygląd kanału w momencie wejścia – średnie rozszerzone, nieco spłaszczone.

Zobacz: poprzedni artykuł z cyklu „Wyżej już być nie może!”

wnb_GBPJPYH4_1009Dziś obserwuję złoto, które jest ewidentnie nastawione na spadki, choć chwilowo znalazło równowagę w sąsiedztwie mojego kanału spadkowego. Kanał średnich wygląda tu dużo bardziej obiecująco niż przy wczorajszej transakcji GBP/JPY. Tu jest równy i wygląda bardzo ładnie. Ponieważ pierwszy wyraźny opór znajduje się w okolicy $1259/61, a najbliższe wyraźne wsparcie to$1243, cena rynkowa $1253 nie zapewnia odpowiedniego stosunku zysku do ryzyka, dlatego postanowiłem czekać na lepszą okazję.

wnb_GOLDH4_1009

W poprzednim artykule obiecałem podpięcie konta rzeczywistego do publikatora – konto w Myfxbook (KLIK).

 

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here