Naga MarketsPrzypadek?

W sumie dowcipnie się zbiegło – praktycznie rok temu we wrześniu wystartował cykl “Wyżej być nie może!”, którego podłożem była moja silna wiara w trendy trwające dłużej niż można sądzić.

XM_trendy

Jak widać na powyższym schemacie, nie ma tam początku trendu, a założenie mówi, że trend będzie trwał ‘n’ impulsów aż się załamie. Toteż bardziej opłaca się grać z trendem w każdym dołku, bo nie wiadomo ile to ‘n’ wynosi, ale napewno ‘n’ jest większe niż liczba załamań trendu – które nawiasem mówiąc jest z reguły tylko jedno. Co się dzieje dalej? Trend koryguje całą falę z wyższego horyzontu. Proste? Do czasu.

Kiepskie czasy

Styczeń okazał się być jeszcze dobry – a więc 4 miesiące na haju 😉 – po czym cały rynek się skiepścił. Bo to Chiny, bo Ukraina, bo Grecja, bo Fed, bo ECB, i tak dalej. Trudne czasy. Zmienność wzrosła, kierunki się popsuły i w pierwszym półroczu strategia ledwie broniła się przed stratami. Wniosek jaki z tego wyciągnąłem był taki, że rynek jest kapryśny – nie wystarczy zapakować się w odpowiednim miejscu, ale trzeba jeszcze wiedzieć, kiedy trzymać się z dala. Było jeszcze kilka powodów, dla których cykl przestał się ukazywać – choć nie było specjalnie co pokazywać na takim rynku. Problemy z rachunkami poprzednimi, pomyłka – tzw. bład maklera – przy zajmowaniu pozycji przeznaczonej na inny rachunek, a także zmiana brokera sprawiły, że postanowiłem zawiesić cykl.

Co jednak się okazuje, wciąż jeszcze trafiają do mnie echa tego cyklu, mimo że minęło przeszło pół roku od zawieszenia – najstarsi górale ciągle pamiętają. Skoro tak Wam się podobał cykl i wciąż tu i ówdzie się o nim wspomina, postanowiłem wrócić z nową, lepszą odsłoną :). Tym razem konto pokazowe otworzyłem u XM, wrzuciłem swoje własne 1000 zł, do tego dostałem 500 zł bonusu i jedziemy. Cel nr 1 to podwojenie depozytu i wypłata inicjalnego kapitału. W wolnej chwili konto podepnę do MyFXbook, a tymczasem dla wszystkich zainteresowanych hasło inwestora:

Login: 2510551

Hasło: comparic1

Serwer: XM – REAL 10

Dla osób, które nie wiedzą o co chodzi – kilka przydatnych linków:

Temat na forum z informacjami i przydatnymi linkami

[VIDEO] “Wyżej być nie może!” – omówienie analiz i strategii

Pierwsza analiza i pierwsze zagranie

GBP/USD jest ostatnio po mocnych spadkach i kanał średnich z wykresu godzinowego sugeruje równe zsuwanie się ceny po wyjściu z krótkiej konsolidacji. Para nie była w stanie wybić wyższego szczytu nawet w trakcie pauzy między 1.5330-1.5400. W związku z powyższym zająłem pozycję krótką tuż pod kanałem na H1 mimo, że spadki są już dość rozciągnięte, a zmienność spadła. Niemniej liczę, że może być jeszcze niżej – kluczowe wsparcie 1.5240 znajduje się 60 pips niżej, gdy tam dotrzemy powinienem mieć już mozliwość ustawienia Break Even. Założone ryzyko to 2% i na tym koniec mojej pracy. Reszta zależy od rynku.

XM_209_GBPUSD


logo_xm_2Analiza powstała przy współpracy z brokerem XM. Promocja – załóż konto i otrzymaj 30USD bez depozytu. Broker XM oferuje handel FX, CFD, ropa i złoto. Zobacz również ofertę szkoleń internetowych: WebinariaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here