Naga MarketsWyżej już być nie może!Tytuł tego wydania powinien chyba brzmieć “niżej być już nie może”. W sumie motyw przewodni cykly tak się utarł, że dopiero dziś pomyślałem, że może być mylący i warto byłoby wyjaśnić go osobom, które nie śledziły edycji w 2014 roku. Tytuł cyklu “wyżej być nie może!” ma w zaczepny, prowokacyjny sposób pokazać niepoprawność myślenia na zasadzie – “Tyle już urosło, to wyżej nie pójdzie. Teraz już spadnie.”. Wielokrotnie takie myślenie doprowadzało mnie i innych inwestorów do strat, rwania włosów z głowy i trzymania złej pozycji w nadziei że w końcu odbije “bo przecież tyle już poszło.”. Zacznijmy myśleć na przekór tym przesądom, tu przyjmujemy zasadę – Wzrosło/spadło dużo? Pewnie może jeszcze więcej! – i staramy się na niej zarobić.

Dla osób, które nie wiedzą o co chodzi – kilka przydatnych linków:

Temat na forum z informacjami i przydatnymi linkami

[VIDEO] „Wyżej być nie może!” – omówienie analiz i strategii

Oto jedna z par, którą będę obserwował w przyszłym tygodniu. AUD/JPY spadła już dużo i liczę, że może więcej. Cena przełamała dziś lokalne wsparcie 83.50-70 i moim zdaniem zmierzamy do pierwszego celu 80.70 przy ekspansji 61.8%. Statmąd można mieć nadzieję na rozciągnięcie spadku w okolice ruchu geometrycznego z ekspansją 100% na 77.50. W związku z powyższym na interwale H4 będę szukał okazji do zajęcia krótkiej pozycji przy cofnięciu w kierunku 83.60.

XM_409_AUDJPY

Tymczasem ostatni trejd na NZD/JPY okazał się być bardzo pechowy – podobnie jak ten na GBP/USD. Emocjonalnie jest to bolesne widzieć, że się miało rację i podziwiać tylko cenę sunącą w kierunku zysków stojąc z boku z zaksięgowaną stratą. Niemniej trzeba emocje odłożyć na bok i handlować swoje dalej.

XM_409_NZDJPY

Tak jak obiecałem, podaję LINK do śledzenia rachunku pokazowego w portalu MyFXbook.


logo_xm_2Analiza powstała przy współpracy z brokerem XM. Promocja – załóż konto i otrzymaj 30USD bez depozytu. Broker XM oferuje handel FX, CFD, ropa i złoto. Zobacz również ofertę szkoleń internetowych: WebinariaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Moim zdaniem, na parze AUDJPY jest to 88,6% ostatnich wzrostów (patrz W1), stąd ten długi dolny knot. Ja jednak spróbuję zagrać na wzrosty ustawiając SL 50 pipsów poniżej tego knota. Jeśli para podciągnie do góry wtedy przemieszczę SL wyżej żeby nie mieć strat 🙂 Jeśli nie to trudno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here