Naga MarketsWyżej już być nie może!W poprzedniej analizie w cyklu zabezpieczyliśmy niewielki zysk na otwartych pozycjach i dodaliśmy GBP/USD do obserwowanych par. Jednak ‘kabel’ stracił impet i wszedł w ruch boczny, toteż chwilowo nie będę go rozgrywać.

Na EUR/GBP spadki są właśnie korygowane i cena wraca w okolice kanału średnich. To może być dla mnie dobra okazja do zwiększenia krótkiej ekspozycji na tej parze.

EUR/GBP - okazja do sprzedania kolejnej pozycji.
EUR/GBP – okazja do sprzedania kolejnej pozycji.

USD/CAD dość zdecydowanie pokonuje szczyt ubiegłego tygodnia oraz tygodnia wcześniej, choć technicznie mogło to być miejsce do realizacji zysków. Pozostaje tylko siedzieć i patrzeć, jak zyski rosną.

Czy wiesz, że możesz śledzić wyniki analiz na moim koncie Myfxbook?

Ciekawa jest sytuacja na EUR/JPY. Para po gwałtownej wyprzedaży w piątek cały bieżący tydzień spada. W nocy, po słabszych danych z Japonii, inwestorzy wyrzucili nieco jenów. Jednak w dłuższym terminie może to być okazja do sprzedania po lepszej cenie.

EUR/JPY daje sygnał sprzedaży wbrew trendowi z ostatnich tygodni.
EUR/JPY daje sygnał sprzedaży wbrew trendowi z ostatnich tygodni.

 

Dziś kształtujemy ostateczny wygląd świecy tygodniowej, która póki co w dużej mierze przysłania nam niezbyt silną świecę wzrostową z ubiegłego tygodnia. Jeśli inwestorzy zechcą zdławić ruch wzrostowy, możemy liczyć na poważniejsze spadki, może nawet do 132. Przełamanie w górę natomiast może oznaczać determinację rynku w utrzymaniu trendu wzrostowego. To również powinno przynieść sygnał transakcyjny w którymś momencie po wyjściu ceny nad kanał średnich.

EUR/JPY: jednak wykres tygodniowy jest nieco dwuznaczny.
EUR/JPY: jednak wykres tygodniowy jest nieco dwuznaczny.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here