Naga MarketsWyżej już być nie może!Trend na USD/JPY rozkwitł w nowej fazie i niedługo mamy szansę zapukać w poziom 115.00. Tymczasem moja długa pozycja, którą sobie pielęgnuję od ubiegłego tygodnia zarabia już około 700 pips. Przypomnę tylko, że ryzyko na tę transakcję wynosiło około 30 pips pierwotnie. Tymczasem rynek w dość trendujących nastrojach i cena odjechała od średnich na wielu instrumentach, podczas gdy na innych ciężko o dobry sygnał.

wnb_USDJPY_511
Długa pozycja na USD/JPY zarabia już 700 pips.

Wczoraj nieco ryzykownie zagrałem EUR/AUD spodziewając się powrotu do trendu spadkowego, jednak dostałem “po łapkach” i musiałem przyznać, że się pomyliłem. Jednak moja wizja spadków na EUR/AUD nie jest jeszcze ostatecznie przekreślona. Wykres miesięczny, tygodniowy oraz wciąż możliwy RGR na H4 pozwalają mi utrzymać pogląd. Mamy niższy dołek, który mógł wprawdzie służyć rozładunkowi krótkich pozycji carry, ale równie dobrze może świadczyć o tym,, że przewaga podaży znów narasta. Teraz tylko kwestia wyczekania końca wzrostów – przy czym może to być nawet 88% ostatniej fali spadkowej, jako że z tego zniesienia często zaczynają się silne trendy.

wnb_EURAUD_511
Wciąż spadkowy jak dla mnie, ale widocznie trzeba jeszcze poczekać.

Jednak dziś patrzę z nadzieją na AUD/USD. Na fali wygranej republikanów w wyborach uzupełniających do kongresu dolar rośnie w siłę sugerując kontynuację trendu spadkowego i kolejne 300-500 pips na południe.  Obecnie za późno jest na pozycję sprzedażową, natomiast czekam aż kanał średnich opadnie nieco za ceną i spotka się z korektą nowego dołka w okolicy przebitego poziomu wsparcia/oporu. Tam powinna pojawić się podaż wystarczająca na kolejną falę trendu spadkowego.

wnb_AUDUSDH4_511
Obiecujący setup. Trzeba tylko jeszcze trochę poczekać.

[VIDEO] Omówienie analiz i strategii.

Link do profilu na Myfxbook!

Dyskusja o analizach na Forum.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here