Naga MarketsWyżej już być nie może!Dziś moja zarabiająca pozycja na USD/CAD wypadła na zleceniu stop loss po tym, jak gwałtowna wyprzedaż dolara przed jutrzejszym FOMC zepchnęła parę pod kanał średnich. Nie powiem, że nie spodziewałem się tego, głównie  dlatego, że zanosiło się już wcześniej na korektę – zakres ruchu wzrostowego był rozciągnięty. Jednak w tych analizach konto pokazowe ma śledzić strategię podążania z trendem, a nie moje przeczucia i uczucia. Byłoby naprawdę nieciekawie, gdybym przeczuwając korektę zamknął tę pozycję, a ona poszybowała kolejne 100 pips. Poświęciłem zatem trochę zysku by trzymać się systemu. Niestety konto z +10% wraca na -5% . Trudno, szukam kolejnych okazji.

wnb_USDCADH4_1609
USD/CAD: Niestety, kanał średnich nie wytrzymał presji sprzedających przed FOMC.

Czy wiesz, że możesz śledzić wyniki analiz na moim koncie Myfxbook?

Tymczasem AUD/JPY buduje bazę między zniesieniami Fibonacci’ego 38.2% a 50%, które mogą odwrócić korektę i znów będziemy rosnąć. Trend na wyższym interwale sprzyja, dlatego czekam na sygnał kupna – wyjście ceny nad średnie i przecięcie tych średnich. Oczekiwanie na FOMC z pewnością nie sprzyja zmienności obecnie, dlatego może się zdarzyć, że poczekam sobie kilka dni na dobry sygnał.

wnb_AUDJPYH4_1609
AUD/JPY: Korekta powinna dobiec końca. Jeszcze tylko sygnał do kupna potrzebny!

Tymczasem EUR/JPY buduje bazę w okolicy 138.50/70, jednak średnie są mocno rozszerzone, a tak płytka korekta przed kontynuacją wzrostów jest raczej mało prawdopodobna. Dlatego na tej parze czekam na znacznie głębszą korektę i sygnał dopiero po odbiciu w górę z okolic 137.50 lub 137.00.

wnb_EURJPYH4_1609
EUR/JPY: nie wierzę, że kontynuują wzrosty tak wysoko. Myślę, że zejdą znacznie niżej.

Na koniec pochwalić się też muszę zdyscyplinowanym cięciem strat. Otworzyłem wczoraj pozycję sprzedażową na EUR/USD, jednak widząc jak brak momentum pozwala cenie powędrować wyżej i kolejna świeca 4-godzinna zamyka się powyżej mojego zlecenia, uciąłem stratę w połowie drogi do SL.

wnb_EURUSDH4_1609
EUR/USD: Uciąłem stratę w zarodku, gdy cena nie chciała spadać.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here